The Yes Brain. Mózg na TakTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak kształtować w dziecku ciekawość świata, odporność psychiczną i odwagę. Jak często twoje dziecko na prośby reaguje sprzeciwem lub agresją? Jak często odmawia wykonania prostych poleceń? Czy nie marzysz, by bez złości przestało szaleć w wirtualnym świecie i odrobiło lekcje? Wyniosło śmieci? Posprzątało w swoim pokoju? Myślisz, że to tylko twój problem? Nic bardziej mylnego. Rodzice pragną, by dzieci umiały podejmować dobre decyzje nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Chcą, by troszczyły się o innych, a zarazem umiały bronić własnych interesów. By nie załamywały się, gdy sprawy nie układają się po ich myśli. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, autorzy – psychiatra i psychoterapeutka – stworzyli poradnik, który pokazuje, jak wytyczyć dziecku jasne granice, okazując jednocześnie empatię i miłość. Siegel i Payne-Bryson omawiają najskuteczniejsze metody wychowawcze i najczęściej popełniane błędy. Prezentują swoje tezy przystępnym językiem i ilustrują zabawnymi historyjkami z życia, również w formie rysunków. Mało teorii i naukowej terminologii, dużo praktycznych wskazówek, jak wychować szczęśliwe dziecko o silnej psychice i silnym poczuciu własnej wartości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Daniel J. Siegel "The Yes Brain. Mózg na Tak" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Po przeczytaniu książki «The Yes Brain. Mózg na Tak», też jestem na tak! Podparta badaniami, rzeczowa publikacja o rozwoju dziecka. Moim skromnym zdaniem, nic lepszego nie można ofiarować swojemu potomstwu w procesie wychowania niż umiejętność odpowiedniego dbania o własne emocje. Rzutuje ona absolutnie wszystkie obszary życia w dorosłym świecie, na budowanie relacji, na zadowolenie z życia zawodowego, zdrowie psychiczne i wiele wiele innych aspektów. Rewelacyjna forma, przystosowana do czytania książki wraz z dzieckiem. Jestem nią zachwycona. Polecam z całego serca!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę