Nowe stare błędy

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mistrzowska ocena rzeczywistej wartości idei, które współcześnie pojawiają się w kontekście moralności, religii, nauki, socjologii, psychologii i humanizmu. Brak tu wyrozumiałości dla tych, którzy uważają, że to, co nowoczesne, jest zawsze najlepsze, a także dla tych, którzy uważają, że to, co nowoczesne, jest zawsze złe. Autor krytykuje kult użyteczności, którą współczesność utożsamiła z prawdą. Z pełną lekkości przenikliwością tłumaczy, że metoda naukowa nie jest jedynym źródłem poznania, a nadprzyrodzone nie jest synonimem niewytłumaczalnego. Uświadamia, że prawda jest niezmienna.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 05 października 2019
  • ISBN: 9788379062928
  • Tłumacz: Zbigniew Kasprzyk
  • Wydawca: W drodze
  • Spis treści
Fulton J. Sheen "Nowe stare błędy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ewelina Szydlowska
10 czerwca 2020

Po raz kolejny wracam do niezwykłej twórczości Fultona Johna Sheena, który jak zwykle otwiera mi oczy. Tym razem, w lekturze pt. "Nowe stare błędy' autor udowadnia nam, że praktycznie wszystkie popełniane przez człowieka błędy współczesne miały już miejsce w przeszłości. Nie są one wynikiem niczego nowego, wciąż zbyt ufamy zewnętrznym dobrom materialnym, a nie potrafimy usłyszeć własnego wewnętrznego głosu, taka nasza natura. Sheen nie ocenia czy też karci żadnej z podstaw. Przytacza jedynie argumenty udowadniające postawioną przez niego tezę, z którymi nie sposób się sprzeczać. Po każdej, przeczytanej książce tego autora czuję się bardziej świadoma i dostaję kopa motywacyjnego do działania i zmieniania siebie. Książkę polecam, tak jak również inne publikacje Sheena.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę