Warsztat pisarski badaczaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Siedzenie przy biurku, przed czystą kartką papieru lub pustym dokumentem w laptopie dla wielu osób może być prawdziwą gehenną. Poprawiane po raz setny pierwsze zdanie wydaje się ciągle brzmieć niedoskonale. Termin oddania pracy zbliża się niepokojąco, a proces przelewania myśli na papier trwa coraz dłużej i wymaga ogromnego wysiłku. Nie musi tak być! – przekonuje Howard S. Becker – przedstawiając bezpretensjonalny i prosty zestaw rad, jak unikać problemów z pisaniem, które trapią studentów, profesorów i każdego, kto chce przekazać wyniki swoich badań społecznych. Wskazówki i przykładowe historie wplecione w ten barwny przewodnik mają sprawić, by pisanie było przyjemniejsze, nawet zabawne, a w każdym razie mniej stresujące i bolesne. Studenci, doktoranci, a nawet osoby na wyższych szczeblach kariery akademickiej znajdą w nim bezcenne porady, których na próżno szukać w podręcznikach metodologicznych. Inspirująca lektura.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 08 września 2019
  • ISBN: 978-83-01-19342-3
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Howard S. Becker "Warsztat pisarski badacza" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Herbert Musil
31 sierpnia 2020

Bardzo ciekawa książka. Obowiązkowa lektura dla wszystkich studentów i każdego, kto naprawdę stara się opanować pisanie jasno i wyraźnie, mam na myśli idee, ale także język używany do ich wyrażania. Niestety, mamy tendencję do zaciemniania naszych pomysłów językiem, którego używamy. Książka nie jest napisana w suchym stylu: tego rób, a tego nie! Becker jest bardzo świadomy emocjonalnych, społecznych, psychologicznych, a nawet fizycznych aspektów procesu pisania. Książka jest również napisana dla naukowców społecznych, ale jest naprawdę przydatna dla KAŻDEGO badacza, zwłaszcza nauk humanistycznych. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę