Rodzeństwo bez rywalizacji

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Autorki bestsellerowej serii Jak mówić… tym razem opowiadają o problemach związanych ze współzawodniczeniem rodzeństwa o miłość i uwagę rodziców.

Konflikty między rodzeństwem należą do codzienności każdej rodziny. Adele Faber i Elaine Mazlish pokazują, jak w najlepszy sposób podejść do sporów, by z rozwiązania skorzystały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Autorki piszą o napięciach, jakie rodzi rywalizacja kierowana zazdrością, żalem czy osobistymi rozczarowaniami i co dobrego, a co złego wnosi ona w życie każdej rodziny. Podsuwają pomysły, jak podchodzić do takich kwestii, by zapewnić każde z dzieci, że jest kochane, bezpieczne i wyjątkowe, a jednocześnie stworzyć podwaliny przyszłych więzi i bliskich stosunków między rodzeństwem.

Edycja wzbogacona jest o suplement zawierający opis doświadczeń polskich rodziców. Nowe wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380086081
  • Tłumacz: Beata Horosiewicz
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Elaine Mazlish "Rodzeństwo bez rywalizacji" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Adriana Hoszek
30 kwietnia 2020

Książkę czyta się szybko i lekko, zawiera wiele przydatnych wskazówek. Świetna jako poradnik dla rodziców, którzy oczekują drugiego dziecka. Fajny pomysł na prezent :) Zawiera naprawdę proste i praktyczne porady, które wprowadzamy już w nasze życie. Jestem mamą dwójki. Prawda jest taka, że pojawienie się kolejnego członka rodziny, a tym samym brata lub siostry dla naszego dziecka, bywa ogromnie ważnym i trudnym wydarzeniem. Dobrze jest się do tego przygotować.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę