Krótka historia medycyny

Tekst
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się medycyną oraz tych, których ciekawi intelektualny proces poszerzania wiedzy.


Ta niezwykle absorbująca książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy opisuje przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przywołuje do życia pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Proponuje oryginalne spojrzenie na genezę tych dokonań oraz dba o właściwe rozdzielenie zasług przez pokazanie zarówno głównych odkrywców, jak i całego sztabu ludzi stojących za ich sukcesem i kontynuujących ich badania. Dlatego na przykład w rozdziale o bakteriach zaprezentowano postać i dokonania Antoniego van Leeuwenhoeka -ojca mikrobiologii – ale wiele miejsca poświęcono wspaniałej pracy Roberta Kocha, Louisa Pasteura i innych.

Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa.dr med. Meyer Friedman, odkrywca wzoru zachowania A oraz jego związku z chorobami serca, jest dyrektorem Instytytu Meyera Friedmana na Uniwersytecie Kalifornii, San Francisco-Mount Zion Medical Center.

dr med. Gerald W. Friedman jest profesorem emerytowanym na wydziale radiologii na Akademii Medycznej Uniwersytetu Stanforda oraz autorem wielu książek i artykułów na temat radiologii.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7773-867-2
  • Tłumacz: Marcin Kowalczyk
  • Fotograf: wikimedia.org
  • Redaktorzy: Agnieszka Trzebska-Cwalina, Grażyna Jędrzejec, Justyna Mrowiec, Marcin Fabijański, Mirosława Szymańska, Składnica Literacka, Tomasz Zajbt
  • Wydawca: RM
  • Spis treści
Meyer Friedman "Krótka historia medycyny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Krótka historia»
Krótka historia medycyny
Krótka historia opium
Krótka historia archeologii
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę