Uciekająca narzeczona Summer Harbor 2

Tekst
Z serii: Summer Harbor
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

Okładka


Strona tytułowa
Denise Hunter
Uciekająca narzeczona

Tom II z serii Summer Harbor

Tłumaczenie

Anna Rojkowska

Strona redakcyjna

Tytuł oryginału:

The Goodbye Bride. A Summer Harbor novel.

Autor:

Denise Hunter

Tłumaczenie z języka angielskiego:

Anna Rojkowska

Redakcja:

Lidia Miś-Nowak

Korekta:

Natalia Lechoszest

Skład:

Alicja Malinka

ISBN 978-83-65843-48-7

© 2016 by Denise Hunter by Thomas Nelson, HarperCollins Christian Publishing Inc.

© 2017 for the Polish edition by Dreams Wydawnictwo

Rzeszów, wydanie I

Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak

ul. Unii Lubelskiej 6A, 35-310 Rzeszów

www.dreamswydawnictwo.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być reprodukowana, przechowywana jako źródło danych, przekazywana w jakiejkolwiek mechanicznej, elektronicznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody wydawcy.

Rozdział 1

Lucy Lovett otworzyła oczy i natychmiast poczuła ból z tyłu głowy. Jęknęła, natrafiwszy dłonią na wrażliwe miejsce. Mimo gęstych włosów nabiła sobie guza, który zdążył już nabrzmieć.

Zamknęła oczy, pragnąc odciąć się od tego, co właśnie dotarło do jej umysłu. Policzek dotykający zimnej, twardej powierzchni. Skrępowanie w pasie, jak od gorsetu. Ściśnięte palce u stóp.

Skądś dobiegło skrzypienie butów, a potem coś głucho uderzyło. Poczuła zimny powiew. Ktoś zachłysnął się i zawołał:

– Nie! Proszę pani, nic pani nie jest? O rety!

Lucy otworzyła oczy, przekręciła się na plecy i uderzyła guzem w twardą powierzchnię.

– Aua!

Najpierw natrafiła wzrokiem na kasetony sufitowe z zaciekami, a potem dopiero na pulchną brunetkę w średnim wieku z anielską twarzą.

– Ile widzi pani palców? – zapytała nieznajoma.

Przed oczami Lucy wyrosły trzy grube paluchy.

– A co się stało? – spytała.

– O rety, nie pamięta pani?

Lucy rozejrzała się wkoło. Szare kabiny, nakrapiane kafle na podłodze, dwie umywalki z porcelany, których zardzewiałe trzewia były dobrze widoczne z jej pozycji obserwacyjnej. I żółty składany znak ostrzegawczy na podłodze, z napisem: „Uwaga. Ślisko po myciu” oraz schematycznym ludzikiem, który wywija orła.

– Upadłam.

No, bo co innego? Musiała upaść. Z jakiego innego powodu leżałaby na plecach na posadzce – mokrej, jak to sobie teraz uświadomiła – z guzem na głowie? Znowu dotknęła ręką guza i się skrzywiła.

– Może pani wstać? Och, uderzyła się pani w głowę? Może powinnyśmy zadzwonić na dziewięćset jedenaście?

– Nie! – Wystarczyła sama myśl o szpitalu, żeby poderwać ją do pozycji siedzącej. – Ja tylko... – Opuściła wzrok i w oczy wpadła jej zwiewna biała spódnica przechodząca w stan z delikatnym wzorem z naszywanych perełek sięgającym aż do nagich ramion. Lucy zaczęło się kręcić w głowie od pytań, lecz zamiast odpowiedzi znajdowała tylko dalsze kawałki łamigłówki.

– Z kim pani tu przyszła? Dam znać, co się stało.

– Jestem... sama. – Hm, a było inaczej? Dlaczego tego nie pamięta?

– Trzeba kogoś zawiadomić. Może narzeczonego? Przyniosę trochę lodu, żeby przyłożyć na ten guz, a potem zadzwonimy. Pani narzeczony musi się ogromnie niepokoić.

Kobieta wyszła, a Lucy starała się jakoś zrozumieć fakty. To nie może być dzień jej ślubu, to nie miałoby sensu. Ślub ma być za miesiąc. Może po prostu przyszła do przymiarki sukni? Ale dlaczego jej pamięć jest jak czysta karta? Dlaczego nie pamięta wkładania sukni, wejścia do tego pomieszczenia ani nawet upadku?

„Lucy, do roboty, przypomnij sobie!”

Ostatnia rzecz, jaką pamiętała, to sprzątanie restauracji wczoraj wieczorem razem z Zakiem, który potem odprowadził ją do mieszkania. Chłodny jesienny wiatr rozwiewał jego dość długie czarne włosy. Zac zarzucił jej swój płaszcz na ramiona i szli razem, rozmawiając całą drogę. Kiedy stanęli w plamie światła pod drzwiami, podniosła wzrok i spojrzała na jego przystojną twarz, w jego chmurne szare oczy, i poczuła ukłucie strachu. Nagle przyszło jej na myśl, że na pewno coś się stanie i straci tę jedyną osobę, której potrzebuje bardziej niż powietrza.

Odgłos kroków za drzwiami przywołał ją do teraźniejszości. Nic jej nie jest. Po prostu musi podnieść się z podłogi i znaleźć Zaca. On pomoże jej poukładać tę łamigłówkę.

Lucy podciągnęła nogi i oparła się o ścianę wykafelkowaną jak w metrze. I odruchowo spojrzała na palce ściśnięte w niewygodnych butach – białych, satynowych, na wysokim obcasie. Kilka tygodni temu podziwiała je na stronie Nordstrom.com. Sandałki z paskiem z tyłu, odkrytymi palcami i malutkimi, skromnymi kokardami. Buty, na które absolutnie nie było jej stać. Na pewno ich nie kupiła. Zdecydowała się na urocze (choć nie przemawiające tak do serca) czółenka z butiku w Summer Harbor.

Jeszcze raz spojrzała na buty – nie, to nie był omam. Nie zniknęły.

Raptem drzwi się otworzyły i pojawił się anioł z torebką lodu. Kobieta pomogła Lucy wstać i przyłożyć lód do guza na głowie. Lucy zamrugała z bólu, gdy w głowie odezwał się młot pneumatyczny.

– Niech pani usiądzie na krześle. Powinna pani zrobić prześwietlenie albo coś. Wydaje mi się, że jest pani trochę oszołomiona.

– Nie, nic mi nie jest. Ale powinnam zadzwonić do narzeczonego.

– Oczywiście. Moja komórka wysiadła, ale kierowniczka pozwoli pani zadzwonić ze swojego telefonu. Chyba obawia się, że pozwie ją pani do sądu.

Za drzwiami znajdowała się tętniąca życiem knajpka wyglądająca na przeniesioną żywcem z lat 50., z czerwonymi stołkami i czarno-białymi kaflami na podłodze. Lucy nie poznawała tego miejsca. W powietrzu unosiły się smakowite zapachy i zaczęło jej burczeć w brzuchu.

Lucy wyjrzała za duże okno wychodzące na ulicę. W oddali błyszczał oświetlony słońcem ocean, lecz sklepy naprzeciw były dla niej nowe. Jakiś zakątek Summer Harbor, do którego wcześniej nie trafiła? Dziwne. Ile zakątków może się znajdować w takim małym miasteczku? Myślała, że zna je wszystkie na wylot.

Anioł w postaci uczynnej pani pożyczył telefon od niezadowolonej kobiety za ladą i wręczył Lucy.

– Niech pani zadzwoni do tego swojego narzeczonego. Zaraz wracam – rzekł i zniknął w damskiej toalecie.

– Był znak! – odezwała się kobieta za ladą, obrzucając Lucy niechętnym wzrokiem. – Jak tylko pani weszła w drzwi. Wyraźny znak.

Lucy kiwnęła głową, od czego tylko bardziej ją rozbolała. Oddychała szybko, płytko. Siedziała w sali pełnej ludzi, ale nigdy nie czuła się tak samotna. No, może tylko raz. Ale to było bardzo dawno. Na dłuuugo przed Zakiem.

„On jest niedaleko, na odległość jednego telefonu”.

Wystukała jego numer na klawiaturze, usiłując nie zwracać uwagi na niezadowoloną kierowniczkę i zaciekawione spojrzenia. No cóż, kobiety w sukni ślubnej to w barze raczej niecodzienny widok.

Zac na pewno bardzo się martwi, pomyślała, słuchając dzwonienia. Miała nadzieję, że nie czeka na nią w kościele. Rzuciła okiem na zegar na ścianie. Nie, za wcześnie na ślub. Nie zacznie się przed wpół do szóstej.

„Dziś wychodzę za mąż. Gdzie się podział cały miesiąc?”

Odepchnęła od siebie to pytanie. Potrzebowała Zaca natychmiast, pospiesznie więc wybrała numer „Przydrożnego Zajazdu”.


Zac Callahan ustawił się do uderzenia, cofnął kij i wcelował w bilę. Kula poturlała się po zielonym filcu i potrąciła niebieską bilę, która potoczyła się pod kątem i wpadła do łuzy w rogu.

Kibice zaczęli wiwatować. Zakłady zawsze podnosiły zaangażowanie.

– Niektórzy mają szczęście – skomentował Beau.

Zac wyprostował się na całą swoją wysokość metra dziewięćdziesięciu.

– Szczęście nie ma z tym nic wspólnego, braciszku.

– Nie ma, nie ma – mruknął Beau, mierząc stół wzrokiem spod zmrużonych powiek.

Zac nie zostawił mu szansy. Wolał nie ryzykować, wiedząc, że cały wieczór może nie mieć okazji na następną partię. Marci, jedna z kelnerek, zachorowała, a w restauracji zaczynało robić się gęsto. Będzie potrzebował dodatkowych rąk do pracy.

– Nie mogę się doczekać, kiedy włożysz fartuch – powiedział Zac.

– Nie licz na to. – Beau pochylił się, ciemne włosy opadły mu na oczy, złożył się do strzału... i chybił.

Jego nowa narzeczona, Eden, pocieszająco poklepała go po ramieniu i powiedziała bezgłośnie do Zaca:

– Na mnie możesz liczyć.

– Szefie, telefon do ciebie – zawołała kelnerka, mijając salę bilardową.

Zac odłożył kij, wcelował palec w brata i powiedział:

– Tylko bez oszustw!

Beau zrobił niewinną minę. W restauracji połowa miejsc była już zajęta, ponieważ w telewizji leciał mecz bejsbolowy drużyny Red Sox. Zgromadzeni kibice gorąco dopingowali, bo pierwszy pałkarz już na samym początku zdobył trzy bazy i teraz dobiegał do bazy domowej.

Zac zatrzymał się na chwilę, żeby popatrzeć na akcję, po czym ruszył dalej. Po drodze poklepał po ramieniu szeryfa Coltona i ominął stolik, przy którym siedziała Morgan LeBlanc z przyjaciółką. Parę razy był z nią na randce i teraz znowu byli umówieni za kilka dni. Bardzo starał się wykrzesać z siebie entuzjazm na myśl o następnym spotkaniu, ale bez skutku.

 

Stanął za ladą w recepcji i podniósł słuchawkę.

– Słucham, tu Zac.

– Och, Zac! Dzięki Bogu!

Poczuł przypływ adrenaliny i mrowienie na całym ciele. Od siedmiu miesięcy nie słyszał jej głosu. Tego słodkiego akcentu Południa, który za każdym razem przyprawiał go o drżenie serca.

– Stało się coś strasznego. Upadłam i... i nie wiem, gdzie jestem. Możesz po mnie przyjechać?

Potarł dłonią czoło, starając się opanować zamęt w głowie.

– Co takiego? – wykrztusił.

– Nie chcę się spóźnić, a jestem cała mokra, włosy...

– Spóźnić na co?

– To wcale nie jest śmieszne, Zac – poskarżyła się takim tonem, jakby zaraz miała się rozpłakać. – Głowa mi pęka i... no, po prostu musisz po mnie przyjechać.

– Lucy, nic z tego nie rozumiem. Dlaczego dzwonisz akurat do mnie?

Nastąpiła długa przerwa.

– Żartujesz?

Przypomniał sobie ten dzień, siedem miesięcy temu, kiedy wrócił do domu po weekendowym wyjeździe. Nie odbierała telefonów, nie otwierała drzwi. Zmartwiony, zadzwonił do właściciela mieszkania i okazało się, że mieszkanie stoi puste. Lucy zniknęła.

Zacisnął palce na słuchawce.

– Zadzwoń do kogoś innego. Ja już nie zamierzam przejmować się twoimi problemami.

Lucy aż się zachłysnęła.

– Dlaczego jesteś taki odpychający? – spytała na granicy łez.

Dlaczego jest taki...? Odsunął słuchawkę na odległość ręki i spojrzał na nią z oburzeniem, po czym znowu przyłożył do ucha.

– To ty mnie zostawiłaś, Lucy. Jeśli chcesz gdzieś podjechać, to zawołaj taksówkę.

– Czekaj, Zac! – zawołała Lucy, gdy już miał się rozłączyć. – Błagam. O rety, nie możesz mi tego zrobić. Uderzyłam się i nabiłam sobie guza, głowa mi pęka i potrzebuję pomocy. Potrzebuję ciebie!

Zac poczuł, że wnętrzności ściskają mu się w twardy węzeł. Ile razy w ostatnich miesiącach pragnął usłyszeć te słowa? Lucy sprawiała wrażenie... kompletnie zdezorientowanej. Zagubionej. I nie miała żadnej rodziny.

„Jesteś osłem, Callahan”.

– Błagam cię. Nie wiem, gdzie jestem ani co się dzieje. Musisz mi pomóc.

Oparł się o kontuar.

– Lucy, powinnaś pojechać do szpitala. Zapewne masz wstrząs...

– Tylko nie do szpitala!

Zac przypomniał sobie fobię Lucy i w rozterce przeciągnął dłonią po zarośniętej szczęce. Przez telefon nigdy nie uda mu się namówić jej, żeby pojechała na pogotowie. Nie zgodziła się na wezwanie karetki, nawet wówczas gdy zerwała ścięgno w kostce. Przyjaciel Zaca, ratownik medyczny, leczył ją prywatnie w jego własnym mieszkaniu nad restauracją.

Jeśli naprawdę doznała urazu głowy, to może być bardzo niebezpieczne. Może mieć krwotok do mózgu!

Westchnął przeciągle, wiedząc, że sprawia wrażenie rozdrażnionego i obojętnego. Ależ z niego frajer.

– Gdzie jesteś? – spytał.

– Nie wiem. Poczekaj, nie rozłączaj się.

Rozległo się jakieś szuranie. Zac wytężył słuch, starając się usłyszeć coś mimo gwaru rozmów i szczęku sztućców.

Jakaś kobieta koło Lucy podała adres.

– Moment. – Dobiegł go stłumiony głos Lucy. – Summer Harbor?

– Nie, kotku. Portland.

– Portland...? Portland w Oregonie?

– W Oregonie? Nie, w Maine.

„Wielkie nieba!” Zac przykrył oczy dłońmi.

– Lucy! – zawołał. W odpowiedzi usłyszał coś jakby szuranie. – Lucy!

– Już jestem, Zac. Jestem w...

– Wiem! – Jęknął w duchu. Nawet nie powinien brać tego pod uwagę. Odeszła z jego życia. Nareszcie udało mu się o niej zapomnieć.

„Jasne. Właśnie dlatego pędzisz jej na ratunek”.

Lucy zawsze była jego słabym punktem. Ledwie pojawiła się w „Przydrożnym Zajeździe”, a już owinęła go sobie dookoła palca. I nie zmieniło się to, póki nie podeptała jego serca swoimi modnymi szpilkami.

– Lepiej, Lucy, żeby to nie był jakiś numer z twojej strony.

– Dlaczego miałabym wykręcić ci numer? – spytała ze złością i urazą.

Prychnął. Skąd miał wiedzieć? Nigdy jej nie rozumiał.

– Błagam, Zac. Nie widzę innego wyjścia.

Była na krawędzi łez – i to podkopało jego zdecydowanie. „A niech to!” Nigdy by sobie nie wybaczył, gdyby coś jej się stało. Przejechał dłońmi po twarzy, podejmując postanowienie.

– Siedź na miejscu i czekaj na mnie. Będę za kilka godzin.

Rozdział 2

Lucy przyglądała się ruchliwej przystani. Plecy zdrętwiały jej od drewnianego oparcia ławki, na której siedziała od czasu telefonu do Zaca. Kiedy skończyła rozmowę, czym prędzej umknęła sprzed oczu rozzłoszczonej kierowniczki, zaintrygowanych klientów i mdłych zapachów z kuchni. Uniosła spódnicę, przeszła na drugą stronę ulicy i ku swojej uldze znalazła położoną na uboczu ławkę, gdzie mogła w spokoju oddać się rozmyślaniom.

Robiła to przez kilka godzin, a przynajmniej tak jej się wydawało, i doszła do wniosku, który ją mocno zaniepokoił. Straciła miesiąc życia. Nie da się temu zaprzeczyć. Nie miała pojęcia, dlaczego ona była w Portland, a Zac w Summer Harbor, i musiała spojrzeć prawdzie w oczy: jej mózg nie funkcjonował z najwyższą sprawnością.

Trochę kręciło jej się w głowie i mimo że mrugała zapamiętale – wszystko widziała jakby za lekką mgiełką. Światło wściekle odbijające się od wody raziło ją z ostrością noża. Zamknęła oczy, żeby przestało boleć, i skupiła się na oddychaniu.

Ból i zawroty głowy były męczące, ale znacznie gorszy był strach, który ściskał jej serce. Co się z nią stało? Czy na zawsze straciła wspomnienia z ostatniego miesiąca? Czy doznała poważnego urazu? Ile czasu będzie trwać ten stan oszołomienia? A jeśli nigdy nie minie?

Przez chwilę przyglądała się powracającej łodzi poławiaczy homarów. Mężczyźni skończyli pracę na dziś. Która godzina? Dlaczego Zaca jeszcze nie ma?

A jeżeli w ogóle nie przyjedzie?

Bzdura. Oczywiście, że przyjedzie. Przecież ją kocha.

Wróciła myślami do ich rozmowy telefonicznej. Brzmienie jego głosu podnosiło na duchu. Zmarszczyła brwi, bo mimo zamroczenia dotarło do niej, że rozmowa była jakaś dziwna. Wydawał się zły, ale nie mogła sobie dokładnie przypomnieć, co mówił.

O rety, a może doznała urazu mózgu? Będzie musiała iść do szpitala, przeczuwała to z całą pewnością. Poczuła, że niepokój rośnie, ogarnia ją całą. Nagle miała osiem lat i siedziała sama przy łóżku mamy w szpitalu. Obok cicho popiskiwało urządzenie rejestrujące bicie jej serca.

Popiskiwało, aż w końcu umilkło.

Na to wspomnienie serce zaczęło mocno bić, nasilając ból głowy. Szpital to pewna śmierć. Cuchnie jak śmierć. A ona będzie musiała tam iść.

„Lucy, nie umrzesz. Co się z tobą dzieje?”

Nie miała czasu, żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, ani jej umysł nie był dość sprawny, żeby sobie z nim poradzić. Dziwne. Dlaczego pamięta coś, co zdarzyło się szesnaście lat temu, a nie jest w stanie przypomnieć sobie wkładania sukni ślubnej zaledwie przed kilkoma godzinami?

– Lucy!

Obróciła się, słysząc za sobą głos Zaca. Na widok jego twarzy serce o mało nie wyskoczyło jej z piersi. Silne, męskie rysy, ostro zarysowana broda. Na pamięć znała każdy szczegół. Zdziwiła się, widząc krótką brodę i włosy dłuższe, niż pamiętała. Kręciły się, jeden czarny lok spadał mu na czoło.

Odsuwając od siebie niepokojące myśli, zerwała się z ławki, pragnąc jak najszybciej znaleźć bezpieczeństwo w jego ramionach. Zrobiła dwa kroki, gdy nagle świat się zakołysał i się zachwiała.

Zac podbiegł i schwycił ją za łokcie.

– Co ty wyprawiasz?

Uraziły ją te szorstkie słowa. Mocniej ścisnęła go za przedramiona. Zamrugała kilka razy, żeby pozbyć się zawrotów głowy i spojrzała w jego szare oczy, żałując, że nie widzi wyraźniej. Sprawiał wrażenie obcego, zimnego. Zupełnie nie jak jej Zac.

– Och, Zac... Jak się cieszę, że jesteś. Proszę cię, zabierz mnie do domu.

– Usiądź na moment. – Usadził ją, podtrzymując, lecz jak tylko plecami dotknęła ławki, wycofał się.

Lucy spojrzała na suknię i ścisnęła w dłoniach zwiewny materiał. Mają zepsuty dzień ślubu. Kompletnie zepsuty. Wszystkie przygotowania poszły na marne.

Poczuła ucisk w gardle i w oczach pojawiły się łzy.

– Miałeś mnie zobaczyć dopiero w kościele.

Dopiero kiedy będzie szła do ołtarza. Wyobrażała sobie olśnienie w jego oczach. Panna młoda ma do tego prawo. Lucy postanowiła, że w kościele będą paliły się wszystkie światła, żeby przypadkiem nie przeoczyła jego miny, gdy ją zobaczy w pełnej krasie.

Przypomniało jej się to i zmarszczyła czoło. Kościół mieścił się w Summer Harbor, a ona była w Portland. Bardzo dziwne. Pomasowała skronie.

– Och, chyba jestem jeszcze otumaniona.

– Gdzie się uderzyłaś?

– W łazience. – Pokazała za siebie. – Tam, w tamtym barze. Podłoga była mokra i chyba musiałam się... poślizgnąć.

– Pytałem o to, gdzie na głowie.

– Aha. O, tutaj. – Wzięła jego dłoń i delikatnie dotknęła nią stłuczonego miejsca.

Zac zacisnął usta.

– Robi ci się porządny guz. Straciłaś przytomność?

– Nie... nie wiem. Chyba tak. Możliwe. – Nawet tego nie pamiętała!

Cofnął rękę, a ona od razu zatęskniła za osłodą, jaką dawały jego palce. Dlaczego Zac unika kontaktu fizycznego? Dlaczego jej nie przytula? Ona tego potrzebuje!

– Lucy... straciłaś przytomność, jesteś oszołomiona i masz luki w pamięci. Ktoś musi cię zbadać.

Spojrzała na niego błagalnie, ze łzami w oczach:

– Nie...

– Pojadę z tobą. W ogóle nie ma o czym dyskutować. Musimy sprawdzić, czy nic ci nie jest.

Gdzie się podział jego ciepły głos? Delikatny dotyk?

– A co ze ślubem? Musimy zawiadomić ludzi. Nie wierzę, że coś takiego mogło się stać. – Jej oddech zrobił się płytki, wysilony, jakby płuca nie mogły sobie poradzić.

– Spokojnie, spokojnie, jesteś na najlepszej drodze do hiperwentylacji. Dojdziesz jakoś do furgonetki?

Wcale nie chciała jechać do szpitala! „Boże, proszę, nie rób mi tego!” Pragnęła tylko wrócić do domu i zwinąć się w kłębek na łóżku. Poczuła się kompletnie wykończona.

– Lucy, pytam, czy dojdziesz. – Niecierpliwość w głosie Zaca cięła ją jak nożem.

– Nie chcę iść do szpitala – odparła roztrzęsionym głosem.

– No cóż, tam właśnie mam zamiar cię zabrać.

Szukając pociechy, Lucy zaczęła się kiwać w tył i przód. Tylko że to nic nie dawało. Wiedziała, że Zac ma rację. Na pewno stało się coś strasznego. Ale jeśli Zac z nią będzie, jakoś to przeżyje, prawda?

– A potem weźmiesz mnie do domu?

– Tak.

Usiłowała zablokować wspomnienia, lecz one i tak wypływały na powierzchnię myśli. Antyseptyczny zapach, popiskiwanie urządzeń, zimna, sterylna podłoga. A na łóżku mamusia, a właściwie to, co z niej zostało, nieruchoma i blada.

– Może mógłbyś załatwić, żeby ktoś przyszedł obejrzeć mnie w domu? – zaproponowała z nadzieją w głosie. – Może ten sam sympatyczny ratownik co poprzednio?

– Lucy, jesteśmy w Portland. Nikogo tutaj nie znam.

– Nooo... tak.

– No i właśnie dlatego musisz zostać przebadana. Rany Julek, nawet nie wiesz, gdzie się znajdujesz!

Wzdrygnęła się, słysząc ten kategoryczny ton, ten twardy wzrok. Wyglądało, że Zac się złości. Jakby nie obchodziło go, co się z nią dzieje. Przecież może mieć krwotok w mózgu albo za dwie minuty może paść martwa!

– No, Lucy – powiedział, wstając. – Nie masz wyboru. Idziemy.

Wziął ją na ręce i trzymał w objęciach delikatnie, ale jakby bezosobowo, jak automat. Dziewczyna położyła mu głowę na ramieniu i zamknęła oczy. Może kiedy się obudzi, koszmar zniknie.