Podział ostateczny

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

C. S. Lewis, znany przede wszystkim z siedmiotomowego cyklu „Opowieści z Narnii”, tym razem przedstawia się z innej strony. W „Podziale ostatecznym” snuje alegoryczną opowieść o dobru i złu.

„Podział ostateczny” to literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło. Ta podróż z piekła do nieba, przypominająca nieco „Boską komedię”, skłania do zastanowienia się nad życiem doczesnym, którego jakość decyduje, w jakim kierunku złapiemy pośmiertny autobus. Lewis zastanawia się, czy nie jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do naszego cielesnej egzystencji, by odjechać kiedyś we właściwą stronę.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
C. S. Lewis "Podział ostateczny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Albin Komara
21 grudnia 2020

Moje pierwsze spotkanie z autorem było wiele lat temu. Tym razem natknąłem się na książkę «Podział ostateczny», w której Clive Staples Lewis przedstawił niezwykle ciekawą wizję życia pozagrobowego, choćby ze względu na materię tamtego świata. Porusza kwestie życia duchowego w oryginalny sposób, bo przez prowadzenie pośredniej dyskusji ze swoimi bohaterami. Ma swój klimat, napisana jest przyjemnym językiem a ponadto długo się jej nie zapomina. Polecam serdecznie, warto!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę