Psychologia miłości. Intymność - Namiętność - Zobowiązanie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się książki psychologicznej o miłości od lat. Wybitny psycholog profesor Bogdan Wojciszke po raz kolejny wprowadza nas w świat wielkich uczuć widzianych z perspektywy psychologii społecznej. To książka, której nie można przegapić.

Miłość jest najważniejszym wydarzeniem między narodzinami a śmiercią człowieka. I choć trudno o pogląd mniej oryginalny, to właśnie on stał się przyczyną napisania tej książki. Wybitny psycholog prof. Bogdan Wojciszke przedstawia najnowsze, znacznie poszerzone wydanie wyjątkowego bestsellera. Książka „Psychologia miłości” dawno przekroczyła granice uniwersyteckich murów. Uniwersalny temat i jego piękne ujęcie sprawiły, że sięgnęły po nią dziesiątki tysięcy Polaków. Gdyby któregoś dnia z literatury wykreślono słowo «miłość», lwia część piśmiennictwa, a zwłaszcza literatury pięknej, uległaby unicestwieniu – nie byłoby już baśni, wierszy ani nawet piosenek. Po cóż więc jeszcze jedna książka o miłości? Przede wszystkim po to, żeby zgłębić tajemnicę uczucia, które stało się natchnieniem dla tak wielu twórców, lecz zgłębić ją w sposób nie literacki, a naukowy, jako że źródłem tej pracy są odkrycia współczesnej psychologii, odsłaniające mechanizmy rządzące naszymi zachowaniami, myśleniem i emocjami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788374896375
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Bogdan Wojciszke "Psychologia miłości. Intymność - Namiętność - Zobowiązanie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Jadwiga Kulon
05 maja 2020

"Psychologia miłości. Intymność – Namiętność – Zobowiązanie" to wspaniałe, podparte wieloma badanami naukowymi, obiektywne źródło wiedzy na temat psychologii zbliżenia par heteroseksualnych. Przypomina, że miłość to ciężka praca obu stron, naukowo opisuje wiele aspektów, które w momencie zakochania czy zauroczenia wydają się nam kompletnie nieracjonalne. Mnóstwo nowych informacji, po przeczytaniu czułam się jakby mnie olśniło, wiele moich powtarzalnych doświadczeń w sferze intymnej i romantycznej nagle nabrało sensu. Pomogło mi to zrozumieć własne potrzeby i mechanizmy, które mną kierują, czasami nieświadomie. Ta książka wiele mi uświadomiła i rzuciła nowe światło na relacje damsko-męskie. Bardzo polecam, lektura dla każdego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę