Ludzkie działanie

Tekst
Traktat o ekonomii
1
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ludzkie działanie
Ludzkie działanie
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 91,99  73,59 
Ludzkie działanie
Ludzkie działanie
Audiobook
Czyta Tomasz Agencki
54,99  40,14 
Szczegóły
Opis książki

„Ludwig von Mises był jednym z najwybitniejszych ekonomistów w dziejach cywilizacji Zachodu. Jego dzieła przesycone są duchem wolności. (...) Mamy wobec niego trudny do spłacenia dług”.


Ronald Reagan


Książka, która czekała na polskie wydanie prawie 60 lat (pierwsze wydanie Human Action to rok 1949). Opus magnum nestora austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa. Chłodna, rzeczowa rozprawa z socjalizmem, interwencjonizmem i wszelkimi odmianami pseudoekonomii; gruntowny wykład prakseologii i głęboka refleksja nad prawidłowościami i ograniczeniami, jakim podlega ludzkie działanie. Po 1989 roku stało się oczywiste, że socjalizm nie może się udać. Mises wiedział o tym już w latach czterdziestych, a więc wtedy, kiedy wielu intelektualistów wiązało z tym ustrojem wielkie nadzieje.


Ludzkie działanie miało 4 wydania amerykańskie i zostało przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym chiński, japoński, rosyjski i czeski. Mamy je wreszcie po polsku. Ludwig von Mises był najwybitniejszym obrońcą kapitalizmu i krytykiem socjalizmu w XX wieku, najważniejszym przedstawicielem austriackiej szkoły ekonomii, nauczycielem Hayeka, Rothbarda oraz wielu innych ekonomistów i naukowców. Przez całe dorosłe życie pisał i wykładał w różnych krajach. Jest autorem kilkudziesięciu książek i ponad 250 artykułów. Po polsku ukazały się dotychczas: Interwencjonizm, Mentalność antykapitalistyczna, Liberalizm w tradycji klasycznej, Planowany chaos, Biurokracja, Ekonomia i polityka, Wspomnienia, Teoria a historia, Socjalizm, Teoria pieniądza i kredytu, Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie. Mimo to w naszym kraju jest wciąż prawie nieznany, choć nawet jego adwersarz Oskar Lange pisał, że Misesowi należy się pomnik. Mamy nadzieję, że ukazanie się Ludzkiego działania przerwie milczenie wokół dorobku Misesa. Ludzkie działanie to lektura obowiązkowa nie tylko dla wykładowców uczelni ekonomicznych i ich studentów, lecz także wszystkich, którzy chcą zrozumieć, czym jest na prawdę ekonomia. Uroczysta prezentacja książki odbyła się podczas konferencji "Mises obrońca cywilizacji i ekonomii" w Warszawie, 27 października 2007 r.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 marca 2019
  • Rozmiar: 1450 str. 6 ilustracji
  • ISBN: 978-83-63250-00-3
  • Tłumacz: Witold Falkowski
  • Wydawca: Instytut Ludwiga von Misesa
  • Spis treści
Ludwig von Mises "Ludzkie działanie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ludzkie działanie
Audiobook
Czyta Tomasz Agencki
54,99  40,14 
Książka należy do serii
«BIBLIOTEKA KLASYKÓW EKONOMII»
Dzieła zebrane, tom I
Marksizm. Krytyka
Ekonomia w jednej lekcji
-5%
Maurycy Janoski
04 grudnia 2019

Absolutnie genialna książka, zdecydowanie otwierająca oczy i zmieniająca myślenie. Wykracza daleko poza ekonomię, obalając wiele mitów. Autor wyjaśnia działanie człowieka tak dobrze, że my czytelnicy jesteśmy po tej lekturze zrozumieć funkcjonowanie społeczeństwa i polityki. Jest to moim zdaniem, jedna z najważniejszych książek XX wieku i mam ogromną nadzieje, że trafi do rąk wielu osób.

"Ludzkie działanie" to jedna z najbardziej wnikliwych książek o ekonomii, jakie kiedykolwiek czytałem. To nie jest zwykły podręcznik z dziedziny ekonomii. Mamy tu opisaną filozofię ludzkiego działania w sposób naprawdę wyjątkowy, zrozumiały i niezwykle innowacyjny.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę