Drugi LegionTekst

Tajemnica Askiru – tom 2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Skumulowana akcja, zuchwali bohaterowie i egzotyka orientu…


Do gospody Pod Głowomłotem trafia tajemniczy wędrowiec z zapomnianego królestwa Askiru. Opowiada o rozbiciu dawnego mocarstwa i objaśnia pół-elfce Leandrze i wojownikowi Havaldowi funkcjonowanie magicznych wrót. Havald, Leandra i gromadka ich towarzyszy wyruszają na poszukiwania portalu, by przenieść się do Askiru. Tam mają szukać pomocy, ale też ostrzec mieszkańców przed najeźdźcą, brutalnym władcą Thalaku. Nie wiedzą, że po piętach depcze im już wróg. Zamiast w Askirze śmiałkowie lądują jednak w pustynnym Besarajnie, królestwie, w którym czyhają na nich nowe niebezpieczeństwa i polityczne intrygi.


Drugi tom cyklu fantasy Tajemnica Askiru ponownie zadziwia napięciem i ładunkiem emocji. High fantasy na najwyższym poziomie!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-62577-79-8
  • Redaktor: Anna Płaskoń-Sokołowska
  • Wydawca: Initium
  • Spis treści
Richard Schwartz "Drugi Legion" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

To już drugi tom rewelacyjnego cyklu fantasy Tajemnica Askiru, który kontynuuje bezpośrednio wydarzenia z poprzedniej części. Liczba gości w gospodzie Pod Głowomłotem po magicznej burzy znacznie zmniejszyła się, a Ci najwytrwalsi, którzy pozostali wyruszają w niebezpieczna podróż w poszukiwaniu legendarnego mocarstwa. Jak przystało na dobrą kontynuację, ta część ma jeszcze więcej wątków i większy rozmach w akcji, mnóstwo przygód i jeszcze więcej magii. Az ciężko się oderwać od czytania! Dla mnie Drugi Legion zdecydowanie jest jeszcze lepszy niż Pierwszy Róg, który ustawił poprzeczkę całkiem wysoko. Jestem pod dużym wrażeniem, kontynuacja pierwszego tomu utrzymała, a nawet przewyższyła poziom i zapewniła mi świetną zabawę przez cała lekturę. Doskonała i pełna magii powieść. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?