Pod nóżTekst

28 niezwykłych operacji w historii chirurgii
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tracheotomia prezydenta Kennedy’ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku…

Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii – od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot, opowiadanych z przymrużeniem oka – to wszystko czyni Pod nóż najatrakcyjniejszą na polskim rynku książką o tej tematyce.

„Kim są chirurdzy, jacy to ludzie? Skąd przychodzi im do głowy pomysł krojenia czyjegoś ciała w chwili, gdy ta osoba nic nie czuje? Jak mogą spokojnie spać, podczas gdy zoperowany pacjent walczy o życie? Jak dają sobie radę po śmierci pacjenta pod nożem, nawet jeśli nie popełnili błędu? Czy chirurdzy są szaleni, genialni, czy pozbawieni wszelkich skrupułów?” – pisze we wstępie autor, holenderski chirurg specjalizujący się w laparoskopii. Arnold van de Laar mieszka z rodziną i pracuje w Amsterdamie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 390 str. 32 ilustracje
  • ISBN: 9788308067925
  • Tłumacz: Małgorzata Diederen-Woźniak
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Arnold van de Laar "Pod nóż" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Dobrogost Trzcinski
25 grudnia 2019

Historia chirurgii przedstawiona na przykładzie spektakularnych operacji, które odbiły się szerokim echem w tej dziedzinie medycyny. Autorem jest specjalista w dziedzinie laparoskopii, człowiek z ogromną pasją, z poczuciem humoru i ogromną wiedzą. Za pomocą książki opowiada o wielkich dokonaniach lekarzy na przestrzeni wieków. „Pod nóż” jest hołdem złożonym pionierom chirurgii i wszystkim tym lekarzom, którzy wykonują swoją pracę z poświęceniem i pasją.

Całość pochłania się jednym tchem, niczym najlepszą powieść, która łączy elementy thrillera, prozy historycznej i psychologicznej oraz komedii. Książka jest niezmiernie interesująca i pouczająca, wszystkie podręczniki dla studentów medycyny powinny tak wyglądać :) Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę