Shantaram

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Shantaram
Shantaram
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 344,81  275,85 
Audio
Shantaram
Audiobook
Czyta Humphrey Bower
298,91 
Szczegóły
Opis książki

Powieść przygodowo-podróżnicza, zarazem romantyczna i zabawna, opowiadająca prawdziwą historię autora, który po brawurowej ucieczce z australijskiego więzienia znalazł schronienie w Bombaju, gdzie pracował jako lekarz, a potem związał się z miejscową mafią. Stanowi pochwałę cywilizacji Wschodu, która potrafi przynieść ukojenie, jakiego nie ma na Zachodzie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
  • Rozmiar: 1230 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 978-83-65586-44-5
  • Redaktor: Dorota Koman
  • Wydawca: Marginesy
  • Spis treści
Roberts Gregory David "Shantaram" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Shantaram
Audiobook
Czyta Humphrey Bower
298,91 
Witołd Smolka
26 marca 2020

To prawdopodobnie najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem. Dał mi ją mój przyjaciel, któremu bardzo się spodobała. Powiedział, że po jej przeczytaniu marzy o tym, żeby wybrać się w podróż po Indiach. Książka jest określana jako powieść, ale jestem w 90% pewien, że te historie faktycznie przydarzyły się autorowi. Urzekł mnie realizm i autentyczność przedstawionych sytuacji. Kolejną niesamowitą rzeczą jest to, jak dobrze jest ta powieść napisana. Ten facet nie jest z zawodu pisarzem, myślę, że ma naturalną zdolność lekkiego pióra, która jest bardzo rzadka. Jestem wyjątkowo krytyczny wobec kiepskich stylów pisania, a w tej książce ani razu mnie nic nie drażniło. Wszystkie postacie są dobrze rozwinięte, czytając chcesz dowiedzieć się, co stanie się z każdą z nich na końcu. Faktycznie jest to niesamowicie wciągająca podróż przez Indie i tamtejszą kulturę, zdecydowanie zachęca do odwiedzenia tego kraju pomimo wielu jego (ukazanych w książce) niedostatków. Nie bez powodu książka została okrzyknięta bestsellerem niemal na całym świecie. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora