Straż! Straż!

Tekst
Z serii: Świat dysku
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Służba na Straży Nocnej bynajmniej nie należy do zajęć zapewniających splendor i powszechny szacunek, a cóż dopiero mówić o dowodzeniu tą formacją.

Niestety, kapitan Vimes nie ma wyboru, szuka więc pociechy na dnie butelki, jego dwóm podwładnym nie pozostaje zaś nic innego jak starannie unikać miejsc, gdzie może zostać popełnione jakiekolwiek przestępstwo. Wszyscy zdążyli przywyknąć do tej sytuacji, lecz pewnego dnia wybucha potworne zamieszanie: oto do Ankh-Morpork przybywa gigantyczny krasnolud Marchewa i postanawia zostać najlepszym strażnikiem w historii miasta - akurat wtedy, gdy do miasta przybywa smok.

Powieść tłumaczy, dlaczego z pewnych względów można to uznać za zdarzenie pozytywne, z innych za negatywne. Marchewa nie ma co do tego wątpliwości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Terry Pratchett "Straż! Straż!" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Eryk
Wyprawa czarownic
Na glinianych nogach
-5%
Amelia Prokop
02 lipca 2020

Zdecydowanie najlepsza z dotychczas czytanych przeze mnie ze «Świata Dysku». Było wszystko, fajna fabuła, «ludzkie» postaci, dynamiczna akcja, śmiechu też nie brakowało, rewelacja! Pratchett jest geniuszem, co tu dużo gadać :) Każdy kto go jeszcze nie poznał, powinien choć raz stawić czoła Światu Dysku, a właśnie książka «Straż! Straż!» się do tego idealnie nadaje. Jeśli znacie już to uniwersum, nie będziecie rozczarowani. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy lubią jak ich umysł się trochę spoci :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę