Mówca umarłych

Tekst
Z serii: Cykl Endera #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mówca umarłych
Mówca umarłych
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 52,60  42,08 
Mówca umarłych
Audio
Mówca umarłych
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
27 
Szczegóły
Opis książki

"W 1830 roku, po utworzeniu Gwiezdnego Kongresu, automatyczny statek zwiadowczy przesłał ansiblem raport: parametry planety, którą badał, mieściły się w przedziale odpowiednim dla życia ludzi. Pierwsi ludzie, którzy zobaczyli nowy świat, byli Portugalczykami z mowy, Brazylijczykami z kultury i katolikami z wyznania. W roku 1886 zeszli z pokładu promu, przeżegnali się i nadali planecie imię Lusitania, co było starożytną nazwą Portugalii. W pięć dni później zorientowali się, że niewielkie, leśne zwierzęta, które nazwali pequeninos – prosiaczki, wcale nie były zwierzętami. Po raz pierwszy od czasu Ksenocydu Robali, popełnionego przez tego potwora Endera, ludzkość napotkała obce, inteligentne istoty..."

z Prologu

Kontynuacja „Gry Endera”. Niezagrożona ludzkość zaczyna współczuć pokonanym napastnikom i skazuje Endera na banicję. Tymczasem otwartość Ziemian zostanie wystawiona na próbę przez kolejne zjawienie ię obcych. Książka zdobyła prestiżowe nagrody Hugo i Nebuli.

Orson Scott Card (ur. 1951)

Jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zarówno „Gra Endera”, jak i drugi tom cyklu, „Mówca Umarłych”, zdobyły obie najważniejsze nagrody SF – Hugo i Nebulę. Także kolejne tomy („Ksenocyd” i „Dzieci Umysłu”) cieszą się ogromną popularnością. Oprócz cyklu o Enderze Card napisał wiele powieści i opowiadań. Do jego najsłynniejszych utworów należą: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Orson Scott Card "Mówca umarłych" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mówca umarłych
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
27 
Książka należy do serii
«Orson Scott Card»
Pożoga
Dzieci Ziemi
Mówca umarłych
-5%
Książka należy do serii
«Cykl Endera»
Ksenocyd
Mówca umarłych
Gra Endera
-5%
Radomir Gronowski
26 marca 2020

Moim zdaniem najlepsza część sagi Endera. Porządne science-fiction, świetna fabuła, która wciąga na godziny. Po pierwszych paru stronach byłem już zupełnie kupiony. Chciałem jak najszybciej poznać wszystkie odpowiedzi i zagadki, strony same uciekały przed oczami. Szykuje się już na trzecią cześć!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę