Gra EnderaTekst

Z serii: Cykl Endera #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Gra Endera
Gra Endera
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 52,60  42,08 
Audio
Gra Endera
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
27 
Szczegóły
Opis książki

Pierwszy tom kultowego cyklu Carda.

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...

"Gra Endera" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Orson Scott Card "Gra Endera" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Gra Endera
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
27 
Książka należy do serii
«Cykl Endera»
Dzieci Umysłu
Ksenocyd
Mówca umarłych
-5%
Maksymilian Poltorak
20 lipca 2020

"Gra Endera" to jedna z niewielu książek, która wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłem się oderwać od czytania. Nie ma tu zbędnej treści, każda strona zagłębia nas w przedstawiony świat coraz bardziej. Od pierwszych stron mały Ender zyskał moją sympatie i bardzo mu kibicowałem. Muszę jednak ostrzec – nie jest to wesoła książka. Realia przedstawione przez autora są przerażające. Głównym bohaterem jest mały chłopiec szkolony, aby stać się narzędziem do zabijania. Narzędziem, które ocali świat. Na chłopcu ciąży ogromna odpowiedzialność i przez całą książkę ta świadomość wręcz przytłacza. Scott Card w fenomenalny sposób ukazał walkę Endera ze swoimi słabościami, z przeciwnościami, z przeszkodami które przez cały czas są tworzone na jego drodze. Genialna książka, którą musicie przeczytać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę