KsenocydTekst

Z serii: Cykl Endera #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ksenocyd
Ksenocyd
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 60,60  48,48 
Audio
Ksenocyd
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
31 
Szczegóły
Opis książki

Ender jako chłopiec uratował Ziemię przed najazdem Robali, ale wdzięczność ludzi nie trwała długo. Winą za wymordowanie obcej rasy obarczyli tego, który ich uratował. Szanują i podziwiają Mówcę Umarłych, twórcę odnowy moralnej, który głosi szacunek dla wszelkiej formy życia. Nikt nie wie, że Ender i Mówca to ta sama osoba. Ten ostatni zostaje wezwany na planetę Lusitanię, gdzie odkryto kolejną formę inteligentnego życia. Prosiaczki po śmierci ich pierwszej formy cielesnej przyjmują formę drzewa. W procesie przejścia konieczny jest udział myślącego wirusa, który zagraża życiu ludzi. Kongres międzyplanetarny wydaje rozkaz zniszczenia planety. Kryzys narasta...

Bezdyskusyjnie najlepsza seria science fiction ostatniej dekady. „The Columbus Dispatch”

Tą powieścią Orson Scott Card po raz kolejny udowodnił, że należy do grona prawdziwych mistrzów science fiction. Jego nazwisko można spokojnie wymieniać jednym tchem obok Isaaca Asimova, Franka Herberta czy Ursuli K. Le Guin. „Magill Book Reviews”

Orson Scott Card (ur. 1951) Jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788379615926
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Orson Scott Card "Ksenocyd" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ksenocyd
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
31 
Książka należy do serii
«Cykl Endera»
Dzieci Umysłu
Ksenocyd
Mówca umarłych
-5%
Leokadiusz Bartosiewicz
14 kwietnia 2020

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Orsona Scotta Carda. Rewelacyjna książka, żałuję, że sięgnąłem po nią tak późno, zniechęcony słabym w mojej opinii filmem na jej podstawie. Świetnie wykreowany świat przedstawiony, bohaterowie, wartka akcja i mądre spostrzeżenia skłaniające do refleksji. Na prawdę mnie wciągnęło od samego początku, science-fiction z prawdziwego zdarzenia. Dużo bitew, militariów i mega mocne zakończenie. Polecam,ja na pewno wrócę jeszcze do tej książki i sięgnę po inne pozycje autora.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę