Cud uważnościTekst

Prosty podręcznik medytacji
Z serii: Zen
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Uważność jest cudem – jak mówi tradycja buddyjska – dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie. Aby zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, musimy uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym oraz jednoczyć się z nimi. Nauczmy się patrzeć na wszystkie istoty oczami pełnymi współczucia. Główny przekaz tej książki przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie. Kwintesencją rozważań autora jest wskazówka: "Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz. Chwila terażniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 października 2019
  • ISBN: 9788381433976
  • Tłumacz: Grażyna Draheim
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Thich Nhat Hanh "Cud uważności" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marta Pakulska
20 stycznia 2020

Świetny poradnik, doskonale wprowadzający początkujących w świat medytacji. Kiedy czytałam o kolejnej technice bardzo chciałam już wypróbować ją na sobie, każda wytłumaczona jest zrozumiale i zachęcająco. Silnie skupia się na oddechu i odzyskaniu świadomości we własnym życiu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę