Pułapki myślenia

Tekst
O myśleniu szybkim i wolnym
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Pułapki myślenia
Pułapki myślenia
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 93,90  75,12 
Pułapki myślenia
Audio
Pułapki myślenia
Audiobook
Czyta Maciej Więckowski
49  35,77 
Szczegóły
Opis książki

Przełomowa książka laureata Nagrody Nobla! Daniel Kahneman wciąga czytelnika do żywej rozmowy o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie należy ufać własnemu umysłowi.

Daniel Kahneman – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog wyróżniony za odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji – nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń. Zrobił to dopiero w „Pułapkach myślenia”!

Kahneman objaśnia w nich działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu decydują dwa systemy: pierwszy – szybki, intuicyjny i emocjonalny, oraz drugi – wolniejszy, ale działający w sposób bardziej logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości, ale też błędy i usterki szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania.

W zupełnie nowym świetle ukazuje wiele ważnych zagadnień. Pomaga odpowiedzieć na pytania: dlaczego tak trudno przewidzieć, co zapewni nam szczęście; skąd się biorą trudności w obiektywnej ocenie ryzyka w pracy i codziennym życiu; jakie błędy myślowe wpływają na nasze decyzje, gdy inwestujemy na giełdzie albo planujemy wakacje? A to tylko nieliczne z kwestii, które noblista porusza w „Pułapkach myślenia”.

„Trzymasz w dłoniach oszałamiające dokonanie intelektualnego tytana – książkę przystępną, mądrą i głęboką. Kup ją szybko, czytaj powoli i wracaj do niej wiele razy. Dzięki temu zaczniesz inaczej myśleć i pracować, inaczej pojmować świat i inaczej podchodzić do własnego życia.

prof. Richard H. Thaler, współautor książki „Nudge”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 810 str. 27 ilustracji
  • ISBN: 9788372787101
  • Tłumacz: Piotr Szymczak
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Daniel Kahneman "Pułapki myślenia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Pułapki myślenia
Audiobook
Czyta Maciej Więckowski
49  35,77 
Jerzy Lepak
11 grudnia 2019

Wszyscy powinni przeczytać tę książkę! Chodzi o to, jak oszukuje nas nasz własny umysł. Kahneman jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za zastosowanie technik psychologicznych w naukach ekonomicznych, szczególnie w badaniach nad formułowaniem sądów i podejmowaniem decyzji w obliczu niepewności. W książce wyjaśnia swoją teorię, że ludzki mózg jest irracjonalny, to znaczy skłonny jest oszukiwać swojego nosiciela, formułować błędne osądy i zmuszać do podejmowania złych decyzji. Najważniejsze jest jednak to, że autor szczegółowo mówi, jak unikać pułapek, co decyduje o naszym umyśle! Na końcu książki znajduje się wiele statystyk potwierdzających teorię Kahnemana. Zdecydowanie polecam lekturę każdemu, kto chce nauczyć się zarządzać własnym umysłem, działaniami i życiem!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę