Ta, która musi umrzećTekst

Z serii: Millennium #6
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ostatnia część serii Millennium!

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem.

Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony – ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć?

Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję – będzie myśliwą, nie ofiarą.

Ta, która musi umrzeć to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, która rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

David Lagercrantz to pisarz z dużym literackim dorobkiem. Jest autorem głośnej biografii Zlatana Ibrahimovica Ja, Ibra, która została uznana w Szwecji za jeden z największych sukcesów literackich ostatnich lat. Lagercrantz jest również cenionym dziennikarzem śledczym w szwedzkim dzienniku Expressen. Zna mechanizmy działania policji i wywiadu szwedzkiego, co bardzo przydało mu się przy pisaniu kontynuacji Millennium

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 330 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788380153875
  • Tłumacz: Inga Sawicka
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
David Lagercrantz "Ta, która musi umrzeć" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Millennium»
Co nas nie zabije
Mężczyzna, który gonił swój cień
Ta, która musi umrzeć
-5%

Kolejna wspaniała przygoda z Mikael i Lisbeth w roli głównej! Bardzo wysoko oceniam jakość napisania książki, ale jeśli chodzi o samą fabułę, muszę przyznać, że niestety nie będzie to moja ulubiona część serii Millennium. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje oczekiwania mogły być zbyt wysokie, wszystkie poprzednie książki zbudowały solidną konkurencję. Czegoś mi zabrakło, ale wciąż uważam szóstą część za genialną książkę! Mam nadzieję, że Lagercrantz planuje kolejną książkę, ponieważ chciałabym przeczytać lepsze zakończenie tej serii! Mimo wszystko, zdecydowanie polecam tę książkę każdemu fanowi serii! Na pewno się nie zawiedziecie, możecie jedynie poczuć lekki niedosyt. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę