Z czego powstaje jabłko?

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Sześć rozmów o pisaniu i miłości, poczuciu winy i innych rozkoszach.

Z czego powstaje jabłko? to zbiór rozmów Amosa Oza i Sziry Chadad, redaktorki hebrajskich wydań dwóch ostatnich książek pisarza. Wspólna praca stała się dla nich okazją do długich, szczerych rozmów o życiu, literaturze i polityce. To dialog między mężczyzną i kobietą, przedstawicielami różnych pokoleń, którzy rozmawiają o snuciu opowieści i procesie tworzenia, o dojrzewaniu i rodzicielstwie, o relacjach między płciami, o seksie i erotyce, o przemianach społecznych, których świadkiem był Oz w ciągu swojego życia. W tych swobodnych, przyjacielskich rozmowach Chadad i Oz nieraz wspólnie się śmieją, kiedy indziej zaś zdecydowanie z sobą polemizują.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 06 listopada 2019
  • ISBN: 9788381887069
  • Tłumacz: Leszek Kwiatkowski
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Amos Oz "Z czego powstaje jabłko?" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Mistrzowie literatury»
Mój Michael
Aż do śmierci
Czarna skrzynka
-5%
Adelajda Ras
15 czerwca 2020

Rewelacyjny wywiad między zmarłym w 2018 roku Amosem Ozem a jego redaktorką i przyjaciółką Szirą Chadad, który daje poznać autora z bardzo osobistej strony. Oz to prawdziwa legenda izraelskiej literatury, uwielbiany i ceniony autor bestsellerów i twórca wnikliwych filozoficznych myśli. Pani Chadad natomiast to redaktorka jego tekstów od wielu lat, co przełożyło się na unikalny rodzaj współpracy oparty na zaufaniu i przyjaźni. Taki także charakter ma wydana przez nich «Z czego powstaje jabłko?». Poznajemy jego marzenia, plany, porażki, rozczarowania, życie rodzinne i wnioski jakie wysnuł na przestrzeni lat. Książka pozwala się odprężyć, nie brakuje w niej osobistych zwierzeń ale i humoru. Czytając miałam wrażenie brania udziału w przyjacielskim spotkaniu, co bardzo mi się podobało. Pełna mądrości i dobroci lektura. Szczerze polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę