Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

NOWE WYDANIE BESTSELLERA!

Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej – ich własne demony . Susan Forward

Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje.

Autorki książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić.

Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje tak, aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec – odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażow

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788374897228
  • Tłumacz: Małgorzata Trzebiatowska
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Susan Forward "Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marlena Karasek
15 kwietnia 2020

Po przeczytaniu przełomowych dla mnie"Toksycznych rodzicach" sięgnęłam po kolejną publikację autorki. Doktor Susan Forward, to psychoterapeutka, która tym razem wyjaśnia na czym polega szantaż emocjonalny i jak wydostać się z tego pasma upokorzeń, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem. Treść ten publikacji na pewno zostanie ze mną na dłużej, wiem tez, że wrócę jeszcze do tej książki. Autorka uświadomiła mi sporo mechanizmów międzyludzkich, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, otworzyła oczy na wiele spraw i pokazała jak dokonać zmiany. Bardzo wartościowa pozycja, jedna z lepszych na ten temat jakie czytałam. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę