Cham niezbuntowany

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Cham niezbuntowany
Cham niezbuntowany
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 78,58  62,86 
Cham niezbuntowany
Audio
Cham niezbuntowany
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
44,90  32,78 
Szczegóły
Opis książki

Polakom cholernie brak dziś poczucia godności. Jesteśmy tu od tysiąca lat. Stworzyliśmy państwo, do którego ze wszystkich stron świata, z zachodu, wschodu i południa, ciągnęli ludzie, jak do ziemi obiecanej.

A teraz byle łajza z Holandii czy Luksemburga pozwala sobie traktować nas jak małpy, które ledwo co zlazły z drzewa?! Stawiać nas do pionu, pouczać, wychowywać obietnicami szklanych paciorków i straszeniem „sankcjami”? I nasze tak zwane elity płaszczą się przed każdą taką łajzą z obrzydliwym służalstwem, prosząc, żeby Europa zechciała łaskawie jakoś przywołać do porządku tę polską hołotę, bo im się ona wyrwała spod kontroli i nie chce słuchać?

Czas, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na leżenie i rekonwalescencję mija, kończą się światowe koniunktury, zaczynają prawdziwe schody, coraz bardziej strome. Trzeba ruszyć tyłek, przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

O tym jest ta książka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 maja 2020
Rafał A. Ziemkiewicz "Cham niezbuntowany" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Cham niezbuntowany
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
44,90  32,78 
Marek Wojciech
13 lipca 2020

Polecam tą pozycję jako bardzo trafną analizę polskiego społeczeństwa ;) konstruktywna krytyka od lewa do prawa, podparta wieloma ciekawymi i nie koniecznie znanymi źródłami .

b+444
16 lipca 2020

ziomalwit, +1

Jaromir Glowinski
14 września 2020

Absolutnie obowiązkowa pozycja czytelnicza, wiele przypominająca z historii i ukazująca szerszą perspektywę problemu kompleksu niższości, który siedzi w Polakach od pokoleń. Bardzo trafne i błyskotliwe spostrzeżenia, obserwacje i analiza, które układały w mojej głowie myśli o otaczającym mnie świecie jak puzzle w obrazek. Uwagę również zwraca erudycja Rafała Ziemkiewicza i jego cięty humor. Zdecydowanie książka warta czasu i pieniędzy, zmusza do refleksji i daje do myślenia. Dla mnie rewelacja, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę