Cham niezbuntowany

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Cham niezbuntowany
Tekst
Cham niezbuntowany
E-book
33,68  24,59 
Szczegóły
Opis książki

Polakom cholernie brak dziś poczucia godności. Jesteśmy tu od tysiąca lat. Stworzyliśmy państwo, do którego ze wszystkich stron świata, z zachodu, wschodu i południa, ciągnęli ludzie, jak do ziemi obiecanej.

A teraz byle łajza z Holandii czy Luksemburga pozwala sobie traktować nas jak małpy, które ledwo co zlazły z drzewa?! Stawiać nas do pionu, pouczać, wychowywać obietnicami szklanych paciorków i straszeniem „sankcjami”? I nasze tak zwane elity płaszczą się przed każdą taką łajzą z obrzydliwym służalstwem, prosząc, żeby Europa zechciała łaskawie jakoś przywołać do porządku tę polską hołotę, bo im się ona wyrwała spod kontroli i nie chce słuchać?

Czas, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na leżenie i rekonwalescencję mija, kończą się światowe koniunktury, zaczynają prawdziwe schody, coraz bardziej strome. Trzeba ruszyć tyłek, przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

O tym jest ta książka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 czerwca 2020
  • ISBN: 9788379644865
  • Lektor: Bartosz Głogowski
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Spis treści
Rafał A. Ziemkiewicz "Cham niezbuntowany" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Cham niezbuntowany
E-book
33,68  24,59 
Melania Kaminska
14 września 2020

Rewelacyjna, pełna wnikliwej analizy książka, na którą czekałam z dużym zniecierpliwieniem po zamówieniu. Kompleks niższości Polaków ukazany na przestrzeni ostatnich 300 lat. Prosto i na temat przedstawione, czarno na białym dlaczego Polacy to taki naród, a nie inny oraz czemu nasz kraj wygląda dziś tak jak wygląda. Doskonały dowcip i smutna w swojej prawdziwości treść, która otwiera oczy. To jest publicystyka, którą lubię i szanuję. Uważam, że to najlepsza książka Ziemkiewicza. Zdecydowanie polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę