Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Tekst
Z serii: Felix Net i Nika #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wydanie siódme poprawione. «Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa» to pełna doskonałego humoru i trzymająca w napięciu sensacyjna powieść dla młodych czytelników. Bohaterowie, (ich wcześniejsze przygody opisuje książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialanych Ludzi), uczniowie pierwszej klasy warszawskiego gimnazjum, wpadają w wir niezwykłych zdarzeń. Spotykają wielką, mięsożerną roślinę, niechcący uruchamiają tajemniczą maszynę, od lat ukrytą głęboko pod ziemią, próbują zapobiec katastrofie lotniczej i odbywają podróż latającym żaglowcem. To tylko kilka z niesamowitych przygód, w jakich uczestniczą. Jednocześnie, by móc wrócić do domu, muszą rozwiązać pewną niezwykle skomplikowaną zagadkę. Nie jest to łatwe, bowiem są ścigani przez tajemnicze zjawy. W wyjściu cało z kolejnych opresji pomagają im wynalazki Felixa, niezwykła intuicja Niki oraz talent matematyczny Neta. Towarzyszy im Manfred, zaprzyjaźniony program sztucznej inteligencji.

Książka Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Felix Net i Nika»
Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie
Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
-5%
Aurelia Rucka
23 grudnia 2020

Chyba najciekawsza książka Kosika, jaką czytałam, a na pewno najlepsza z całego cyklu «Felix, Net i Nika». Książka o gimnazjalistach, ale bynajmniej nie tylko dla gimnazjalistów! Tym razem trójka przyjaciół musi rozwikłać zagadkę tajemniczej machiny wynalezionej przez Niemców podczas II wojny światowej. Za pomocą niezwykłego teleportera będą podróżować w czasoprzestrzeni. Uwielbiam bohaterów jakich autor wykreował, a moim faworytem bezsprzecznie jest Net i jego rewelacyjny humor. Rafał Kosik udowodnił po raz kolejny że jest w znakomitej formie. Polecam gorąco.

Emoton XD
24 listopada 2020

chętnie poleciłbym książce wszystkim którzy lubią przygody książka nadaje się do czytania na czas pandemii jest wciągająca i ciekawa na pewno sięgnę do następnej części

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę