Rafał A. Ziemkiewicz

Rafał A. Ziemkiewicz

Rafał A. Ziemkiewicz – dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz fantastycznonaukowy. O autorze Rafał Aleksander ... Szczegóły

O autorze

Rafał A. Ziemkiewicz – dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz fantastycznonaukowy.

O autorze

Rafał Aleksander Ziemkiewicz przyszedł na świat 13 września 1964 roku w Piasecznie. W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę publicysty zaczynał jako felietonista „Najwyższego Czasu!”. Był związany z „Gazetą Polską” od początku jej istnienia, gdzie najpierw kierował działem cywilizacja, a następnie działem publicystyki. Z redakcji odszedł w 1997 roku. Od tej pory jest niezależnym publicystą, jednak utrzymuje bliskie relacje z prawicowymi gazetami.

Twórczość literacka

Jako pisarz debiutował opowiadaniem «Z palcem na spuście», które ukazało się w tygodniku „Odgłosy” w lipcu 1982 roku. W tym samym roku zdobył nagrodę w konkursie na opowiadanie SF. Trzykrotnie nagrodzony został prestiżową nagrodą im. Janusza A. Zajdla: za powieści Pieprzony los Kataryniarza (1995) i Walc stulecia (1998) oraz za opowiadanie Śpiąca królewna (1996).

Jest dwukrotnym laureatem nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śląkfy, jako Twórca Roku (1990 i 1998). Był współzałożycielem Grupy Literackiej Trust, aktywnym działaczem klubu SFan, Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki i ichniego periodyku „SFera” oraz Klubu Tfurców.

Jest autorem zbiorów opowiadań, a także powieści:

"Wybrańcy bogów",

"Pieprzony los Kataryniarza",

'Walc stulecia",

"Ciało obce",

"Ognie na skałach",

"Żywina",

"Zgred".

Książki Rafała A. Ziemkiewicza można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy