Radosław Gruca

Radosław Gruca

Radosław Gruca – reporter polityczny i dziennikarz śledczy. Pracował dla „Faktu”, «Dziennika», «Super Expressu» i «Gazety Wyborczej». Specja... Szczegóły

O autorze

Radosław Gruca – reporter polityczny i dziennikarz śledczy. Pracował dla „Faktu”, «Dziennika», «Super Expressu» i «Gazety Wyborczej». Specjalizuje się między innymi w tematyce psychomanipulacji w sektach i wielkich korporacjach. W 2006 roku przeniknął na kilka miesięcy do polskiej sekty kościoła scjentologicznego. Jego reportaż odbił się szerokim echem wśród ekspertów, uniemożliwiając dalszy rozwój struktur tej organizacji w Polsce.

W innych głośnych artykułach demaskował korupcję w Ministerstwie Zdrowia oraz wśród dowództwa polskiej armii w Iraku. Jest wielkim fanem kina i reżysera Davida Lyncha.

Radosław Gruca jest autorem dwóch książek faktograficznych. W 2008 roku ukazał się „Osadzony” o Sławomirze Sikorze, a w 2019 roku „Hipokryzja”, poświęcona pedofilii wśród duchowieństwa. Temat ciężki dla autora, ponieważ jego brat jest ofiarą księdza pedofila. Gruca w swojej książce wyciąga na światło dzienne brudne tajemnice Kościoła.

Demaskuje nie tylko pojedyncze przypadki wykorzystywania nieletnich, ale cały system mający chronić przestępców seksualnych. Udowadnia, że mamy do czynienia z intencjonalnym działaniem Kościoła, którego celem jest niedopuszczenie do ujawnienia pedofilii w Polsce i nie tylko. W twórczości, jak sam przyznaje, najistotniejszy jest dla niego społeczny cel publikacji.

Podobni autorzy