Zapiski z królestwaTekst

50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Zapiski z Królestwa” to piękny hołd złożony angielskiej piłce i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego tamtejszy futbol jest taki magiczny? Zapomniani bohaterowie i niesamowite mecze. 50 historii o marzeniach, rekordach, coraz większych pieniądzach, triumfach i porażkach, ale też pouczająca podróż w czasie. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób powstawało brytyjskie imperium piłkarskie, które znamy dziś. Odwiedzisz nie tylko wielkie areny, ale i małe stadiony z niższych lig. Narodziny zawodowej piłki, transfery, wojenny wstrząs czy pies, który pogryzł piłkarza – za każdym rogiem czeka historia godna przedstawienia. „Zapiski” to nie tylko zwykła książka o „kick and run”, ale też opowieść o zmieniającej się przez dekady Anglii.

Autor: Przemysław Rudzki

urodzony w 1977 roku w Czeladzi. Od ponad 15 lat jest dziennikarzem sportowym, specjalizuje się w angielskim futbolu. Trzynaście lat temu rozpoczął pracę w Canal+, gdzie do dziś komentuje co weekend mecze Premier League. W „Przeglądzie Sportowym” był stażystą, reporterem, a następnie redaktorem naczelnym tego dziennika. Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe – finały wielkich turniejów czy Ligi Mistrzów. Przez kilka w „PS” ukazywała się jego autorska kolumna „English Breakfast”, w której w każdy poniedziałek pisał o angielskiej piłce. Prowadzi kanał Kick Off na YouTube poświęcony futbolowi z Wysp Brytyjskich.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 listopada 2019
  • ISBN: 9788380918184
  • Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp z o.o.
  • Spis treści
Przemysław Rudzki "Zapiski z królestwa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Najlepsza recenzja
J
16 stycznia, 11:03Julian Matus

Idealna książka o angielskim futbolu! Informacyjny i zabawny, zawiera wiele historii nie tylko o sporcie i piłkarzach, ale także o Brytyjczykach jako całości. Dlatego uważam, że ta książka będzie interesująca nie tylko dla fanów światowej i angielskiej piłki nożnej, ale także dla wszystkich innych, którzy są zainteresowani studiami krajowymi i dobrymi badaniami dziennikarskimi. Jeśli chodzi o piłkę nożną, tutaj dowiesz się wszystkiego o jej historii w Anglii, rozwoju i przyczynach jej szalonej popularności, a także o wielu zabawnych historiach, profesjonalnych i fanowskich dowcipach, które tworzą ideę współczesnego angielskiego futbolu.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków