Wyzwanie stoikaTekst

Jak dzięki filozofii odnaleźć w sobie siłę, spokój i odporność psychiczną
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy korzystając z mądrości starożytnych stoików – Marka Aureliusza, Seneki, Epikteta – możemy poprawić jakość naszego życia?

Jak wypracowane przez nich taktyki mogą pomóc w zmaganiu się z codziennymi problemami w naszych czasach?

Książka profesora filozofii Williama B. Irvine’a w wyjątkowy sposób łączy spostrzeżenia starożytnych filozofów z wynikami najnowszych badań psychologicznych i podsuwa zaskakująco prostą, a przy tym niezwykle skuteczną strategię radzenia sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami, które stawia przed nami codzienność: od tych uciążliwych, ale drobnych, jak utknięcie w korku albo na lotnisku, po poważniejsze, na przykład doświadczenie śmierci bliskiej osoby czy utrata pracy.

Stoicy odkryli, że myślenie o wyzwaniach i trudnościach jak o swoistych próbach charakteru może radykalnie zmienić nasze nastawienie i reakcję. Dzięki „Wyzwaniu stoika” dowiecie się, jak przekształcać komplikacje w możliwości i dlaczego w ten sposób możemy się stać silniejsi, spokojniejsi i bardziej odporni psychicznie.

„Wyzwaniu stoika” to pełna przemawiających do wyobraźni przykładów i anegdot, a przy tym błyskotliwie napisana książka i świetna lektura dla każdego, kto w stresującej codzienności poszukuje równowagi, szczęścia i lepszej jakości życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 lipca 2020
  • ISBN: 9788366575226
  • Tłumacz: Olga Siara
  • Wydawca: Insignis Media
  • Spis treści
William B. Irvine "Wyzwanie stoika" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Bardzo ciekawa próba przekazania wartości stoickich filozofów przez profesora Williama Irvine'a. Choć od czynnej działalności stoików minęło już trochę czasu, to autor udowadnia, że mają oni nadal sporo nauki do zaoferowania dla współczesnego człowieka. Także uważam, że trafiłam na nią w odpowiednim momencie swojego życia, gdy targały mną różne większe i mniejsze rozterki. Mnóstwo praktycznych porad i wskazówek odnośnie stoickiej wizji patrzenia na świat. Książka ta pozwoliła mi złapać dystans do tego co działo się w moim życiu i pomogła przebrnąć przez trudności z podniesioną głową. Warta czasu i pieniędzy lektura. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę