Głos Ojca Pio nr 6 (126) listopad/grudzień 2020

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Cisza pełna życia” – pod takim hasłem ukazał się nowy numer „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy w nim artykuły zachęcające do zmierzenia się z ciszą, żeby lepiej poznać siebie i usłyszeć głos Boga oraz dwa wywiady z pustelnikiem i mistrzem modlitwy, którzy ujawniają, na czym polega sekret milczenia.


W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy natomiast interesujący artykuł o tym, jak stawał on w obronie katolików prześladowanych przez komunistyczny reżim. 


Ponadto w numerze o aniołach i złych duchach, rybie św. Piotra oraz miłości na cenzurowanym.Cisza pełna życia


Zewsząd otacza nas hałas. Coraz trudniej znaleźć kilka chwil spokoju i skupienia, żeby się wyciszyć. A to przecież w ciszy przemawia do nas Bóg. Zmierzenie się z nią to dziś duży wysiłek i logistyczny, i duchowy.


Nie ma jednak nic bardziej owocnego, nic bardziej tętniącego życiem niż spotkanie z Bogiem w ciszy.


Zawsze z sentymentem wspominam rekolekcje zakonne – tydzień w milczeniu i ciszy – szczególnie te przeżyte w kapucyńskim domu modlitwy w Zagórzu czy w jednym z tamtejszych eremów. Do pustelni jeżdżę zawsze na rekolekcje po świętach Bożego Narodzenia i zostaję tam do Nowego Roku. To błogosławiony czas, kiedy mogę podsumować, co za mną i przygotować się na kolejny rok. To czas spędzony w ciszy, blisko Chrystusa, czas poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. On zawsze mnie ubogaca, nawet jeśli wyniki nie są dane od razu. Ma on swoją dynamikę, która wypełnia ciszę życiem, przekraczając uwarunkowania jednostek miary czasu.


Ciszę kochał Ojciec Pio. Nie tylko dlatego, że należała do najstarszej tradycji zakonu. Modlitwa w ciszy prowadziła bowiem do najbardziej intensywnego zjednoczenia z Ukrzyżowanym. Ojciec Pio często na długie godziny zatapiał się w boskiej miłości, która miała konkretne oblicze – cierpiącego Zbawiciela. Wystarczy przypomnieć, że wpatrując się w Chrystusa podczas cichego dziękczynienia po komunii świętej, otrzymał stygmaty… Do modlitewnej ciszy powołani jesteśmy wszyscy, każdy chrześcijanin.


Autentyczne spotkanie z Bogiem sprawia, że słowa stają się niewystarczające, co więcej, okazują są zbędne. Miłosne spotkanie, zjednoczenie z Panem karmi się ciszą.


Autorom poszczególnych artykułów numeru pozwólmy wprowadzić się w tak przeżywane spotkanie z Bogiem. On przecież wciąż na nas czeka poza zgiełkiem codziennych trosk.Br. Maciej Zinkiewicz OFMCap

redaktor naczelny„Głos Ojca Pio” to magazyn religijny – wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego – skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.


Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio – jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.


Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.


Na łamach „Głosu Ojca Pio” gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.


Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.


Specjalny dział w „Głosie Ojca Pio” stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 października 2020
  • Rozmiar: 0 str.
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Serafin
praca zbiorowa "Głos Ojca Pio nr 6 (126) listopad/grudzień 2020" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę