ENERGETYKA I JEJ PRZYSZŁOŚĆ W PAŃSTWACH KAUKAZU POŁUDNIOWEGO A STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE W REGIONIE

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Środowisko kaukazologów od dawna oczekuje na monografię, która w sposób komplementarny wyjaśniałaby stan obecny i potencjalne scenariusze rozwoju sektora energetycznego w niestabilnym politycznie regionie Kaukazu Południowego. Piotr Kwiatkiewicz wychodzi naprzeciw owemu wyzwaniu, w znaczącym stopniu wypełniając lukę badawczą w tym zakresie. Odwołując się do bogatych, niekiedy mało znanych lub nieznanych danych źródłowych, opisuje i wyjaśnia procesy zachodzące w sektorach energetycznych państw regionu. W analizie uwzględnia bogate spektrum uwarunkowań tych procesów, wskazując na ich konteksty geopolityczne. W rezultacie kreśli diagnozę sektorów energetycznych w Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji oraz buduje model rozwoju rynku paliwowo-energetycznego dla regionu.


Jest to dzieło nowatorskie i oryginalne, o walorach eksperckich, które wnosi znaczący wkład do rozwoju kaukazologii i nie tylko. Jest godne polecenia także wszystkim zainteresowanym rozwojem gospodarczym, zwłaszcza sektorem energetyczno-paliwowym i bezpieczeństwem regionu. Odsłania format autora – wybitnego specjalisty legitymującego się głęboką interdyscyplinarną wiedzą przedmiotową i kulturą metodologiczną, o czym świadczy konceptualizacja badań, dobór materiałów źródłowych, ich selekcja oraz interpretacja, logika wywodu, a także interesujące wnioski końcowe.


Z recenzji prof. dr. hab. Tadeusza Bodio


Książka Piotra Kwiatkiewicza to praca aktualna i potrzebna dla zrozumienia zagadnień związanych z polityką i bezpieczeństwem energetycznym Europy. Zgłębienie tej materii wymagało od autora zgromadzenia imponującej wiedzy (…). Odnotować należy obszerną, wielojęzyczną bazę bibliograficzną, wielość użytych podejść i metod badawczych oraz swobodę, z jaką Autor porusza się w tej – jakże złożonej – problematyce.

Książka Piotra Kwiatkiewicza to opracowanie istotne przynajmniej z dwóch perspektyw: po pierwsze – jako pogłębiające istniejący stan badań nad państwami Kaukazu Południowego, po drugie – jako studium znaczenia i wpływu sektora energetycznego na formułowanie interesów narodowych i aktywność międzynarodową państw. Wnioski płynące z lektury tej książki powinny być cenną inspiracją nie tylko dla naukowców, ale także dla polityków.


Z recenzji wydawniczej prof. KA dr. hab. Rafała Czachora

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 kwietnia 2021
  • ISBN: 978-83-66800-19-9
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: FNCE
Piotr Kwiatkiewicz "ENERGETYKA I JEJ PRZYSZŁOŚĆ W PAŃSTWACH KAUKAZU POŁUDNIOWEGO A STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE W REGIONIE" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę