Fiedler. Głód świata

Tekst
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Fiedler. Głód świata
Fiedler. Głód świata
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Fiedler. Głód świata
Audio
Fiedler. Głód świata
Audiobook
Czyta Janusz Zadura
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Czym tak naprawdę były „niewinne perypetie” Fiedlera pośród Metysów?

Jak układały się jego relacje z mieszkańcami odwiedzanych, nierzadko egzotycznych, krajów, ale także ze śmietanką towarzyską II Rzeczpospolitej i władzami Polski Ludowej?

Jak lawirował i do czego musiał, albo po prostu chciał, się posunąć, żeby realizować swoją największą życiową pasję, czyli miłość do podróży?

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który – jak żaden inny autor – potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru. Był on jednak nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, ale też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.

Piotr Bojarski, historyk i pisarz, kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów, w których żył. Sięga po nieznane źródła, bada prywatne archiwa pisarza i szuka ludzi, którzy go jeszcze pa­miętają. Idzie tropem autentycznych historii, ale także anegdot i skandali – zarówno prawdziwych, jak i tych zmyślonych. Jego książka pokazuje Arkadego Fiedlera w całej złożoności: nie tylko jako nieustraszonego podróżnika, ale również jako człowieka pełnego wahań i słabości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 lutego 2020
Piotr Bojarski "Fiedler. Głód świata" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Fiedler. Głód świata
Audiobook
Czyta Janusz Zadura
39,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę