Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 75,80  60,64 
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
37,90  27,67 
Szczegóły
Opis książki

Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE.

Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać – to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight – człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik – zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo – jak dowiedziałem się z tej książki – choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki. – Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy „New York Timesa”

Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike – z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki – oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. – Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem „New York Timesa”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380627772
  • Tłumacz: Maciej Szymański
  • Redaktor: Agnieszka Horzowska
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Phil Knight "Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
37,90  27,67 
Borysław Gorczynski
31 maja 2020

"Historia firmy opowiedziana przez samego założyciela to niezwykle ciekawa sprawa. Bardzo lubię tego typu książki i tu również się nie zawiodłem. Książka pokazująca, że kiedy stawiasz na cel wszystko co posiadasz, nieustannie pracując, angażując do tego mądrych i zdeterminowanych ludzi to szczęście może dopisać. To historia o tym, że warto kierować się w życiu pasją i realizować marzenia. Phil Knight, który z pisaniem ma niewiele wspólnego, bardzo dobrze napisał swoją biografię, tak że nie można oderwać się od lektury.

Jeśli prowadzisz firmę warto przeczytać. Myślę, że sporo dla siebie z jest lektury wyciągniesz. "

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę