Kto zabił JezusaTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Kto zabił Jezusa?" to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji – Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badań, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb.

Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielką erudycją i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykłą, porywającą przygodą.


Rafał A. Ziemkiewicz

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7595-582-8
  • Redaktor: praca zbiorowa
  • Wydawca: M
  • Spis treści
Paweł Lisicki "Kto zabił Jezusa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Najlepsza recenzja
T
09 kwietnia, 11:13Tomisław Smolinski

"Kto zabił Jezusa?" to rewelacyjna pozycja, próba wyjaśnienia historyczno-religijnych zdarzeń na podstawie kontekstu judaizmu z czasów Jezusa, oraz opierając się na wielu badaniach, których źródła również znajdziemy w książce. Autor rzeczowo analizuje wysnute przez siebie tezy i wprowadza ciekawą, nowatorską polemikę z wersją powszechnie uznaną za prawdziwą. Jednakże, na pytanie zawarte w tytule nie dostaniemy bezpośredniej odpowiedzi. Książka zbudowana jest tak, aby każdy czytelnik znalazł w niej swoją własną odpowiedź. Świetna, polecam.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków