Paweł Kapusta

Paweł Kapusta

Paweł Kapusta – polski dziennikarz i autor literatury faktu Autor urodził się w 1989 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim. Ukończył politologię, j... Szczegóły

O autorze

Paweł Kapusta – polski dziennikarz i autor literatury faktu

Autor urodził się w 1989 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim. Ukończył politologię, jednak to dziennikarstwo sportowe było zawsze jego pasją.

Swoją karierę rozpoczął jako dziennikarz w tygodniku «Piłka nożna» oraz w serwisie Futbol.pl Od listopada 2016 roku współpracuje z portalem informacyjnym Wirtualna Polska, gdzie do dnia dzisiejszego zajmuje się tematyką piłki nożnej. Od marca roku 2020 jest zastępcą redaktora naczelnego redakcji WP SportoweFakty. Jako korespondent relacjonował m.in. mistrzostwa świata w 2010 i 2014 roku, Euro 2012 i 2016, młodzieżowe mistrzostwa Europy w Czechach oraz mecze reprezentacji Polski, Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Twórczość

Paweł Kapusta w swoich książkach porusza kwestie upośledzonych w Polsce systemów więziennictwa czy też służby zdrowia. Autor jest jednym z najbardziej cenionych reportażystów młodego pokolenia i ma na koncie już trzy reportaże wydane w formie książek. Za artykuł pt. «Trudno kogoś ratować, gdy życie rozlewa się po podłodze» Paweł Kapusta otrzymał prestiżową nagrodę im. Teresy Torańskiej. ". Jego reportaż o ratownikach medycznych znalazł się również w finale Nagrody Grand Press 2017, oraz był nominowany do European Press Prize.

Publikacje

Paweł Kapusta jest autorem takich pozycji jak:

  • "Pandemia. Raport z frontu"
  • "Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym"
  • "Gad. Spowiedź klawisza"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Pawła Kapusty na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy