KaruzelaTekst

Z serii: Karuzela #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Karuzela
Audiobook
Czyta Daria Brudnias, Michał Mikołajczak
Szczegóły
Opis książki

Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. Czasem otumania i ogłupia. Zupełnie jak seks, albo jeszcze bardziej.

Dwoje młodych adwokatów, Piotr i Olka, przyjaźni się od studiów. Są uwikłani w kompletnie nieudane małżeństwa: mąż Oli jest hazardzistą z upodobaniem rozpuszczającym jej pieniądze, żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między Olką i Piotrem nawiązuje się romans, który jeszcze bardziej komplikuje ich i tak trudną sytuację. Żeby była jasność: żadne z nich nie jest kryształowe. Olka ma problem z używkami, Piotr wyjątkowo łatwo ulega wdziękom kręcących się wokół niego dziewczyn. Łączy ich nie tylko uczucie, ale także chęć zrobienia wielkich pieniędzy. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w przestępczym półświatku rozkręcają karuzelę podatkową. Pieniądze płyną wartkim strumieniem, wszystko idzie jak po maśle – ale tylko do czasu. Ktoś pękł, ktoś sypnął, ktoś poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Olka trafia do więzienia, Piotr ukrywa się na Śląsku. Marzenia o bogactwie prysły… ale czy na pewno? Wiele się jeszcze może wydarzyć, zwłaszcza że do gry wkraczają Lilka i Kinga…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Paulina Świst "Karuzela" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Karuzela
Niedostępna w sklepie
Czyta Daria Brudnias, Michał Mikołajczak
Książka należy do serii
«Karuzela»
Karuzela
Sitwa
Przekręt
-5%
Violetta Grochowska
20 kwietnia 2020

Pierwszy tom cyklu 'Karuzela' Pani Pauliny Świst. To nie pierwsze moje spotkanie z twórczością autorki, jej styl bardzo mi odpowiada i chętnie sięgnęłam po kolejną lekturę «spod jej pióra». Sprytni i cięci bohaterzy, których już znamy, ale osadzeni w zupełnie innej rzeczywistości, tym razem we Wrocławiu. Mega zaskakujące zakończenie i ten specyficzny dla autorki humor zapewniły mi kilka dobrych godzin z nosem w książce. Autentycznie i bez owijania w bawełnę opisany świat prania pieniędzy i przekrętów. Dla mnie super. Czekam na kolejne części.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę