Rzecz o dojrzałym obywatelstwie. Edukacja obywatelska w Szwajcarii.PDF

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Publikacja ukazuje środowiska edukacji obywatelskiej w Szwajcarii w oparciu o uwarunkowania historyczne, polityczne, społeczne, kulturowe, językowe. W opracowaniu również poddano analizie partycypację polityczną jako konstrukcję teoretyczną ujętą w perspektywie polsko- i niemieckojęzycznej literatury przedmiotu. Rozważania w nurcie badań nad zmieniającym się paradygmatem społeczeństwa obywatelskiego pozwoliły na sformułowanie wniosków, które w obliczu internacjonalizacji mogą okazać się przydatne w badaniach nad społeczeństwem i systemami edukacji obywatelskiej.

Publikacja przeznaczona dla czytelników zainteresowanych wyżej wymienioną problematyką, studentów politologii, socjologii, pedagogiki. 

Wartościowe jest to, że sam tytuł monografii wskazuje na to, że Autorka zna dobrze zagadnienie i potrafi postawić generalną tezę i ująć całe zagadnienie problemowo. (…) Jest też faktem, że temat kształcenia obywatelskiego w Szwajcarii nie był do tej pory praktycznie przedmiotem kompleksowego opracowania i może stanowić kolejny argument za opublikowaniem tej monografii.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Stanisława Sulowskiego

Uniwersytet Warszawski

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 maja 2021
  • ISBN: 978-83-7133-811-3
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Paulina Depczyńska "Rzecz o dojrzałym obywatelstwie. Edukacja obywatelska w Szwajcarii." – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę