Zdrowie emocjonalne

Tekst
Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię
Autor:
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

W jaki sposób możemy pogodzić potrzebę wyrażania emocji z pragnieniem poszanowania innych? Bardzo często stajemy przed dylematem: wyrażać je czy tłumić? Boimy się, że wyrażając prawdziwe uczucia, zranimy lub urazimy bliskie nam osoby. Jeżeli jednak tłumimy emocje, zwiększamy ryzyko zranienia samych siebie. Osho pomaga skutecznie rozwiązać ten konflikt.

Książka ta umożliwia zrozumienie podłoża, na którym rodzą się emocje, uczy konstruktywnych zachowań, a także utrzymania pewności siebie i równowagi w obliczu nieuniknionych życiowych wzlotów i upadków. Szczególnie zaś pomaga odkryć, jaki wpływ na nasze życie wywiera lęk, złość oraz zazdrość i jak możemy przekształcić te destrukcyjne emocje w twórczą energię

Unikalne podejście do ludzkiego umysłu i serca, jakim posługuje się Osho, wykracza daleko poza konwencjonalną psychologię.

Kiedy jesteś szczęśliwy, nagle dopływa do ciebie energia z całego świata. Cały świat śmieje się razem z tobą.

Osho

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788381431743
  • Tłumacz: Paweł Karpowicz
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
OSHO "Zdrowie emocjonalne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Biblioteka OSHO»
Działanie prawdy. Zaakceptuj to, co niepoznawalne
Kurs medytacji
Smak miłości
-5%
Aniela Kasza
08 czerwca 2020

Prawdziwe dzieło literatury, obmyślane i spisane przez filozofa hinduskiego. Płynie z niej niezwykłe dobro i mądrość oraz całe mnóstwo wskazówek na życie i przemienienie sposobu myślenia z toksycznego w pozytywny, co bezpośrednio przekłada się na polepszenie jakości życia. Inspirująca podróż do zakamarków ludzkich emocji, ukrywanych złości i lęków oraz prób zrozumienia siebie nawzajem, pomimo tak wielu różnic oraz zawiłości. O sztuce opanowania i akceptacji słabości swoich i otoczenia. Czytanie tej książki było dla mnie prawdziwą przyjemnością, dużo z niej wyniosłem i zrozumiałem, zachęciła mnie też do zamiaru przeczytania również innych książek autora, ta była moją pierwszą. Polecam serdecznie każdemu podróż z Osho.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę