Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszemAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem
Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem
E-book
39 
Szczegóły
Opis książki

Książka Olivera Sacksa, angielskiego neurologa i psychiatry, z pozoru tylko podejmuje wąsko rozumianą tematykę medyczną związaną z neuropsychologią czy też z neurologią. Neuropsychologia, tak jak kiedyś psychoanaliza, jest pasjonującą dyscypliną naukową nie tylko dlatego, że poszerza naszą wiedzę o psychice człowieka, ale również dlatego – a może przede wszystkim – że studiowanie tych zagadnień nieodmiennie prowadzi czytelnika do postawienia sobie zasadniczych pytań egzystencjalnych. Głębokie, proste i literacko znakomite analizy osób chorych, z którymi spotkał się w swojej praktyce 0liver Sacks, nie tylko przybliżają nam ich psychicznie jako ludzi. Skłaniają także do refleksji nad sobą. Każdy ma przecież jakieś braki, każda psychika jest w jakimś stopniu niekompletna, z czymś nie możemy sobie poradzić, czegoś nie potrafimy zrozumieć, a to, co uzyskujemy jako ostateczny wynik prób uzgodnienia siebie ze sobą, nie zawsze zdaje egzamin.

"Tematem tej dziwnej, ale wspaniałej książki jest analiza tego, co się dzieje, kiedy następują jakieś zmiany w mózgu, o których większość z nas nawet nie ma pojęcia… Doktor Sacks pokazuje, jakie lęki drzemią ukryte w naszych umysłach i jak niewiele potrzeba, by się ujawniły."

"Sunday Times"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 21 kwietnia 2021
  • ISBN: 9788382022780
  • Tłumacz: Barbara Jarząbska-Ziewiec
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Oliver Sacks "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem
E-book
39 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę