SzafaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Porywająca, niepokojąca wyobraźnia Olgi Tokarczuk. Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.

Bohaterowie tych historii starają się oswoić otaczającą ich rzeczywistość. Ta jednak ciągle im się wymyka. Wydaje im się złudna, nieprzejrzysta, czasem też nieprawdziwa...

"W trzech opowiadaniach z tego tomiku na kilkudziesięciu stronicach otrzymujemy jak w pigułce skoncentrowane najważniejsze tropy twórczości Tokarczuk: kłopoty z tożsamością i kłopoty z istnieniem. Wszystkie opowiadania są wysokiej próby". - Mariusz Cieślik, "Polityka"

"Utwory pomieszczone w tej szczupłej książce noszą wszelkie znamiona twórczości Tokarczuk: filozoficzność, metaforyczność, paraboliczność, tyle że w stopniu doskonałym, niejako wzorcowym". - Maria Jentys, "Sycyna"

"Powabne w opowiadaniach z tomu Szafa jest nie to, że autorka kreuje surrealistyczne światy z fantastycznymi bohaterami, ale bardziej to, że delikatnie prowadzi czytelnika za rękę i pozwala mu przebiegać z jednego poziomu rzeczywistości na drugi niemal niezauważenie. A ponieważ każdy poziom łączy się z zupełnie innym punktem widzenia, rzekoma normalność staje się absurdalna, a pozorny absurd naraz wydaje się całkowicie normalny". - "Titel"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308058404
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Szafa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Najlepsza recenzja
J
30 marca, 11:37Justyn Koski

"Szafa" to niewielki zbiór trzech opowiadań. Niewiele jest autorów, którzy potrafią tak pięknie, jak Olga Tokarczuk, pisać o zwykłym świecie, szarej rzeczywistości. Dostrzega ona w szarości codziennego życia pewną niezwykłość, w zwykłym człowieku coś ciekawego. Jej opowiadania są piękne i pełne mądrości. Według mnie jest to literatura pełna magii i z wielką przyjemnością polecam ją każdemu. Z każdą kolejną książką Tokarczuk przekonuję się, że pisarka zasłużyła na Nobla. Polecam serdecznie.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków