Prowadź swój pług przez kości umarłychTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Prowadź swój pług przez kości umarłych
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,80  43,84 
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Audio
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Audiobook
Czyta Agata Kulesza
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Nowa powieść Olgi Tokarczuk!

Thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko – kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina staje w ich obronie i upomina się o szacunek dla nich. Jak łatwo przewidzieć, nikt nie przejmuje się kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach, a w wolnych chwilach czyta Williama Blake’a.

W okolicy zaczynają umierać kłusownicy i krzywdziciele zwierząt. Seria zgonów rośnie. Janina ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jednak Janina wie więcej, bo czyta w gwiazdach, jak w otwartej księdze…

Olga Tokarczuk – jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów). Ponad 170 tys. egzemplarzy jej książek sprzedanych przez Wydawnictwo Literackie, w tym ponad 74 tys. poprzedniej powieści Bieguni! Należy do jednych z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Prawa do tłumaczenia jej książek, których sprzedażą zajmuje się Wydawnictwo Literackie, zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 260 str. 15 ilustracji
  • ISBN: 9788308049792
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Audiobook
Czyta Agata Kulesza
29,90 
Celestyn Kon
28 listopada 2019

Moim zdaniem ta książka jest fenomenalna, oraz na pewno najlepsza jaką czytałem od dawna. Wiele tu mądrości i spokoju, akcja toczy się powoli co bynajmniej nie odejmuje dynamiki fabule. Zbrodnia staje się pretekstem dla głównej bohaterki do przemyśleń i rozważań nad życiem. Sporo jest także astrologii i pięknych opisów przyrody. Inspirująca. Przeczytałem jednym tchem i jestem bardzo ciekawy ekranizacji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę