Podróż ludzi KsięgiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Podróż ludzi Księgi
Podróż ludzi Księgi
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,90  46,32 
Podróż ludzi Księgi
Audio
Podróż ludzi Księgi
Audiobook
Czyta Danuta Stenka
29,90  22,13 
Szczegóły
Opis książki

Debiutancka powieść laureatki Międzynarodowej Nagrody Bookera

Przeszło 25 lat po premierze ponownie w księgarniach

Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk

Francja, rok 1685. Król Słońce ustanawia katolicyzm jedynym legalnym wyznaniem. Grupy hugenotów przemierzają kraj, by dotrzeć na północ, gdzie mają nadzieję znaleźć nową ojczyznę.

Z okien karety banitom przygląda się grupa nietypowych podróżnych, zmierzających na południe. Porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika, Markiz parający się alchemią, twardo stąpający po ziemi bogacz de Berle oraz Gauche — niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Ta podróż, momentami wręcz awanturnicza, może odmienić nie tylko ich losy, ale również dzieje całej ludzkości.

Oto w Pirenejach, ku którym zmierzają, w trudno dostępnym górskim wąwozie, w murach małego klasztoru od wieków ukryta jest Księga. Teraz ma szansę zaważyć na przyszłości świata. Tylko czy świat jest gotowy na to, by Księga została odnaleziona?

Młodzieńcza powieść, napisana 30 lat temu, jest prawdziwą kopalnią motywów, które Olga Tokarczuk rozwijała w swoich kolejnych utworach, zdobywając przy tym międzynarodowe uznanie i uwielbienie czytelników.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308067451
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Podróż ludzi Księgi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Podróż ludzi Księgi
Audiobook
Czyta Danuta Stenka
29,90  22,13 
Martyna Strycharz
25 grudnia 2019

Jest to debiutancka powieść Olgi Tokarczuk, ale i tak rewelacyjna. Czyta się znakomicie. Z jednej strony jest to trudna lektura o podróży człowieka przez życie, ale z drugiej przepiękna baśń dla dorosłych o przywiązaniu ludzi do miłości. Nie mogłam się oderwać! Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy są ciekawi twórczości naszej Noblistki. Warto zacząć od tej książki. Jest bardzo przystępna i łatwa w zrozumieniu, w porównaniu do nowszych dzieł Tokarczuk.

"Podróż ludzi Księgi" jest opowieścią o wytrwałym dążeniu do celu. Głównymi bohaterami są Markiz, kurtyzana Weronika, głuchy Gauche, pan de Berle, Burling i pan de Chevillon. Akcja powieści toczy się w XVII-wiecznej Francji. I pomimo tego, że postaci są ściśle powiązane z tą epoką, jej akcja mogłaby się dziać w każdej innej epoce.

Książka ta jest wspaniałą metaforą ludzkiego życia. Wciąż bowiem dążymy do jakiegoś wybranego przez nas samych, bądź narzuconego nam przez innych celu. Z całego serca polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę