Podróż ludzi Księgi

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Podróż ludzi Księgi
Tekst
Podróż ludzi Księgi
E-book
28 
Szczegóły
Opis książki

Debiutancka powieść Olgi Tokarczuk, dostępna znowu, po 30 latach od powstania

Historia śmiałków, którzy w XVII wieku ruszyli w podróż w poszukiwaniu prawdziwej mądrości, szczęścia i ładu.

Gdzieś na granicy francusko-hiszpańskiej, w Pirenejach, podobno jest Księga. Zawarta w niej wiedza może przynieść wyższe wtajemniczenie, odmienić losy świata, a nawet przywrócić młodość.

Legenda Księgi ożywiała wyobraźnię wielu pokoleń marzycieli, błędnych rycerzy, desperatów. Wśród nich znaleźli się niecodzienni podróżnicy, którzy pewnego dnia w 1685 roku wyruszyli z Paryża ku Pirenejom: Markiz parający się alchemią, bankier i filantrop de Berle, Gauche – niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem – oraz porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika.

Czy uda im się odnaleźć to, czego szukają?

W tym czasie Europa stoi u progu zmian. Ludwik XIV podbija kolejne terytoria, zwalcza protestantów, dziesiątki tysięcy hugenotów emigrują z Francji. Rodzi się umysłowy ferment. Filozofowie, alchemicy próbują zrozumieć i opisać świat od nowa…

Audiobook w interpretacji Danuty Stenki

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 7 godz. 19 min 18 sek.
  • ISBN: 9788308068557
  • Lektor: Danuta Stenka
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Podróż ludzi Księgi" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Podróż ludzi Księgi
E-book
28 
Lidia Jacek
11 sierpnia 2020

"Podróż ludzi księgi" Olgi Tokarczuk to wyprawa grupy ludzi z bractwa, którzy ruszają w poszukiwaniu tajemniczej księgi. Dosłownie magiczna podróż, pełna tajemnic, pozwala przenieść się w kompletnie inne miejsce i oderwać od rzeczywistości. Niezwykły kunszt słowa, od razu widać wielki talent pisarki. Nie jest to prosta w odbiorze lektura, ale warto się skupić i zrozumieć przesłanie autorki, którym moim zdaniem jest człowiek będący w podróży. Powieść ma odpowiednie tempo i ciekawe postaci, aż trudno było mi uwierzyć, że jest to debiut (wtedy) przyszłej noblistki. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Olgi Tokarczuk i czuję się zachęcona do sięgnięcia po jej kolejne książki. Pozostawiła mnie z szeregiem refleksji i przyjemnym niedosytem. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę