Dom dzienny, dom nocnyAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Dom dzienny, dom nocny
Tekst
Dom dzienny, dom nocny
E-book
42,90 
Szczegóły
Opis książki

Literacka, imaginacyjna oda do pogranicza, nie tylko geograficznego, fizycznego, ale w najszerszym rozumieniu tego pojęcia…

Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści Olgi Tokarczuk

„W tej mieszance pięknych, uderzających obrazów odnajdziemy portret wyjątkowego miejsca, w którym skupiają się rozmaite kultury, jednostkowe losy i osobne punkty widzenia”. ”. „Z UZASADNIENIA WERDYKTU NOBLOWSKIEGO KRÓLEWSKIEJ SZWEDZKIEJ AKADEMIII NAUK”

„Olga Tokarczuk udowadnia, że granice są po to, by je przesuwać. Nienaturalne przeszkody, takie jak ograniczenia literackiego gatunku czy społeczne konwenanse, wymazuje bez zawahania, by móc naszkicować swoim piórem świat ze wszech miar zachwycający, nietuzinkowy, inny od wszystkich”. ”LE MONDE”

„Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie…”. PIOTR ŚLIWIŃSKI

AUDIOBOOK CZYTA AUTORKA

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
  • Czas trwania: 10 godz. 25 min 57 sek.
  • ISBN: 9788308073605
  • Lektor: Olga Tokarczuk
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dom dzienny, dom nocny
E-book
42,90 
Narcyz Ratajczyk
02 marca

"Dom dzienny, dom nocny" to powieść o naszym zwyczajnym, codziennym życiu. Każdy czytelnik może w opowiadanych wątkach odnaleźć cząstkę siebie. Czytając doznania opisywanych postaci miałem poczucie, że utożsamiam się z nimi, wcielam się w nich. Tylko mistrz potrafi zafascynować czytelnika, tak, aby na kilku stronach dostarczyć mu emocji, gniewu, płaczu, dylematu. W swoich obrazach Olga Tokarczuk opowiada niezwykłe historie, bawi się słowami, jak dobry kompozytor tworzy muzykę, którą zachwycamy się, przy której tańczymy i bawimy się. «Dom dzienny, dom nocny» to powieść bogata w sensy i pełna wieloznacznej symboliki. Ta książka zawsze mnie olśniewa i za każdym razem mówi coś nowego. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę