Bieguni

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Bieguni
Bieguni
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 64,80  51,84 
Tekst
Bieguni
E-book
29,90 
Szczegóły
Audio
Bieguni
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Wiktor Zborowski
34,90  25,48 
Szczegóły
Видео
Bieguni - fragment audiobooka
Opis książki

Literacka Nagroda NIKE 2008

Bieguni to książka odważna, w której Olga Tokarczuk opowiada o sobie i o swoim widzeniu świata.

Rzadko zdarza się obcować z dziełem tej miary, jak Bieguni Olgi Tokarczuk. Tak złożonym i przejmującym. Opowiedzenie jego treści w kilku zdaniach byłoby nadużyciem i sprzeniewierzeniem niezwykłego pomysłu tej powieści. Dlatego – nie uchylając się od swojej roli – zachęcamy do osobistej lektury, gotowej na emocje i myśli, jakie towarzyszą największej literaturze.

„Ta książka stara się być lojalna wobec kakofonii i dysonansu naszego doświadczenia świata, wobec niemożliwości jego ujednolicenia, wobec jego chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia nowych konfiguracji.

Jestem w niej wierna peryferiom, obszarom niedopowiedzianym, zamazanym. Powtarzam w niej własne błędy i wydaje mi się to absolutnie konieczne”.

Olga Tokarczuk

„Bardzo mądre dzieło dojrzałej pisarki”.

Jerzy Jarzębski

Olga Tokarczuk (ur. 1962) – wybitna prozaiczka i eseistka, uhonorowana wieloma nagrodami, . Nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz trzema nominacjami do nagrody literackiej Nike. Trzykrotna laureatka nagrody czytelników Nike. Jej powieść Dom dzienny, dom nocny znalazła się na tzw. krótkiej liście nominowanych do Międzynarodowej Dublińskiej Nagrody Literackiej IMPAC.

Książka nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 380 str. 12 ilustracji
  • ISBN: 9788308049815
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Bieguni" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Bieguni
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Wiktor Zborowski
34,90  25,48 
Gustaw Padula
27 listopada 2019

Nie książka, ale kalejdoskop opowieści! Z początku wydaje się, że nie są ze sobą połączone, ale stopniowo teksty te zaczynają układać się w solidne, magnetyczne płótno, z którego nie można już się oderwać: ani w rzeczywistości, ani we własnych fantazjach. Wygląda na to, że wszystkie te historie o różnych ludziach, miejscach i wydarzeniach dotyczą ciebie. O ulotności życia, o znaczeniu poszczególnych chwil, myśli, uczuć … i nieistotności tego, co wydaje się nam duże, ważne, na dużą skalę. Dzięki tej książce zrozumiałem, że Olga Tokarczuk jest pisarką z wielką literą, jeszcze zanim otrzymała Nagrodę Nobla. Na pewno wrócę do tej i innych książek autora więcej niż raz, bardzo się cieszę, że udało mi się odkryć taki geniusz.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę