Bieguni

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Bieguni
E-book
29,90  21,83 
Szczegóły
Видео
Bieguni - fragment audiobooka
Opis książki

Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat.

Pierwsza polska książka uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera, otrzymała również Literacką Nagrodę Nike 2008 i nominację do National Book Award 2018.

Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?

Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków.

Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

„Czym jest powieść? Książkę zdobywczyni Międzynarodowej Nagrody Bookera czyta się jak wnikliwą odpowiedź na to właśnie pytanie (…). Biegunów cechuje charakterystyczna dla intymnego dziennika fragmentaryczność i mariaż magii z atmosferą cudowności. To zaskakująca, zabawna podróż do najbardziej nieuchwytnego z miejsc – istoty człowieczeństwa".

„ENTERTAINMENT WEEKLY”

„Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana”.

„LE FIGARO”

Audiobook w wyjątkowej interpretacji Olgi Tokarczuk oraz zaproszonych przez nią aktorów: Magdaleny Cieleckiej, Agaty Kuleszy, Danuty Stenki, Mariusza Bonaszewskiego i Wiktora Zborowskiego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 53 godz. 00 min 43 sek.
  • ISBN: 9788308065617
  • Lektorzy: Olga Tokarczuk, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Wiktor Zborowski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Bieguni" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Bieguni
E-book
29,90  21,83 
Kamila Wyrzykowska
31 marca 2020

Jest to bez wątpienia piękna książka. Niezwykle ciekawa i różnorodna. Olgę Tokarczuk oprócz wyjątkowej wrażliwości cechuje bogaty, urozmaicony język. Czyta się ją lekko, przyjemnie. Każda jej powieść to dla mnie mile spędzony czas, który skłania do refleksji.. ale takich pozytywnych. «Bieguni» to wciągające historie ludzi podróżujących, a wraz nimi ich pasje, lęki, przeszłość. Książka ta powszechnie oceniania jako najwybitniejsza w dorobku Noblistki. Osobiście się z tym zgadzam i polecam każdemu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę