ZniewolonaTekst

Bez prawa do miłości
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Młodziutka Katierina jest piękna i mądra. Decyzją matki chrzestnej, została wychowana jak szlachetnie urodzona panna. Dla reszty świata jednak jest jedynie rzeczą, chłopką pańszczyźnianą należącą do najbogatszego ziemianina w powiecie nieżyńskim, Piotra Czerwinskiego. Przypadkowe spotkanie z prawym, acz zapalczywym szlachcicem Aleksiejem Kosaczem staje się dla dziewczyny najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu. Lecz czy Katierina może marzyć o prawdziwym uczuciu, skoro Grigorij, syn jej państwa, gotów jest na wszystko, byle ją tylko posiąść na wyłączną własność? Za najmniejsze nieposłuszeństwo niepokorna dziewczyna może zostać sprzedana, wymieniona lub przegrana w karty. Czy Aleksiej gotów będzie walczyć o swoją wybrankę, gdy dowie się, że jest nikim, cudzą własnością bez prawa do pragnień, marzeń oraz… miłości?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 15 stycznia 2020
  • ISBN: 9788380918085
  • Tłumacz: Halyna Dubyk
  • Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp z o.o.
  • Spis treści
Olga Krzeczewska "Zniewolona" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Nadzieja Macina
31 sierpnia 2020

Rzadko spotykam się z książką, która powstała na podstawie serialu. Zazwyczaj ten mechanizm działa w odwrotną stronę. Jednak tutaj muszę przyznać, że autorki poradziły sobie niezwykle zgrabnie, pozycja warta uwagi. Serial «Zniewolona» kazał się prawdziwym przebojem w Polsce, jestem ciekawa czy książka zyska równie rozległy rozgłos. Fabuła ukazuje życie w Rosji za czasów pańszczyźnianych. Historia pięknej Katieriny, chłopki pańszczyźnianej, która została wychowana na wyedukowaną i obdarzona wieloma umiejętnościami młoda kobietę. Dziewczyna zostaje postawiona w trudnej sytuacji, gdzie zakochuje się w zubożałym szlachcicu, choć o jej względy rywalizuje zacięty sam Grigorij Czerwiński. Książka wiernie odwzorowuje wydarzenia z serialu, mogę powiedzieć, że poziomem są wyrównane. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę