PudłoAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Pudło
E-book
31,90  24,24 
Szczegóły
Opis książki

PRZEJMUJĄCY PORTRET POLSKIEJ ODSIADKI


W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Wyrok – od trzech do pięciu lat.


Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia – mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć w pudle. A to inne życie niż tamto na zewnątrz.


Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają – lub zapominają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci.  Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem. A jeśli nie dobrze, to jak?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 26 maja 2020
  • Czas trwania: 6 godz. 21 min 52 sek.
  • ISBN: 978-83-66553-72-9
  • Lektor: Monika Kwiatkowska
  • Wydawca: Poznańskie
  • Spis treści
Nina Olszewska "Pudło" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Pudło
E-book
31,90  24,24 
Luiza Franczak
28 września 2020

"Pudło" to wnikliwy reportaż Niny Olszewskiej, o osadzonych w polskich więzieniach, z punktu widzenia samych zamkniętych. Według statystyk osadzonymi w więzieniach są zazwyczaj mężczyźni. Autorka przybliża rzeczywistość za kratkami, przeprowadziła szereg wywiadów, w których osadzeni zwierzają się ze swoich przemyśleń, nieraz bardzo prywatnych. Dzięki fantastycznemu wyczuciu i umiejętności słuchania autorka stwarza ciepłą atmosferę rozmowy, która daje więźniom komfort rozmowy, a czytelnikowi niezwykle wciągającą lekturę. Uważam, że to książka naprawdę warta przeczytania.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę