3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Ostatnia «więźniarka» Auschwitz

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ostatnia «więźniarka» Auschwitz
Ostatnia «więźniarka» Auschwitz
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 77,90  62,32 
Ostatnia «więźniarka» Auschwitz
Audio
Ostatnia «więźniarka» Auschwitz
Audiobook
Czyta Małgorzata Lipińska
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Ponad 75 lat po wyzwoleniu obozu w Auschwitz okazuje się, że za jego drutami, w jednym z esesmańskich bloków, mieszka kobieta, która do dziś jest „więźniarką” tego miejsca i jego historii.

To niezwykła opowieść o rodzinnych dramatach i przewrotności losu, który połączył miłością więźniarkę obozów na Majdanku, w Ravensbrück i Buchenwaldzie z więźniem Auschwitz, zsyłając ich po wojnie do Birkenau.

Tych dwoje naznaczonych śmiercią ludzi współtworzyło Muzeum Auschwitz-Birkenau, tu urodziły się ich dzieci, tutaj przemieszkali i przepracowali całe życie i tu do dziś mieszka ich córka. Anna stała się ostatnią „więźniarką” Auschwitz. W wieku czterech lat, towarzysząc mamie, oprowadzała pierwszych zwiedzających. Zaraz po szkole podjęła pracę w muzealnym archiwum i pracuje w nim do dziś. Zna historię Auschwitz najlepiej i wie o nim niemal wszystko, uwięziona w szponach historii obozu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
Nina Majewska-Brown "Ostatnia «więźniarka» Auschwitz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ostatnia «więźniarka» Auschwitz
Audiobook
Czyta Małgorzata Lipińska
39,90 
Wiesława Rowińsk
18 marca 2021

„Ostatnia „więźniarka” Auschwitz” to książka poruszająca najczulsze struny naszych emocji. Nie jest wymysłem wyobraźni autorki, lecz prawdziwym odzwierciedleniem ludzkich losów, których tragedia nie mieści się w naszej wyobraźni. Książka inna od tych, które znamy, wyjątkowa i wzruszająca, ale o tym musicie przekonać się sami. Gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę