3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz
E-book
38,50 
Szczegóły
Opis książki

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Najbardziej jednak martwi ją to, że nie chce powiedzieć, czym się zajmuje, co budzi w niej jeszcze większy niepokój. Ann nie ma wątpliwości, że ciągłe przebywanie z tymi kryminalistami w pasiakach odbija się na jego zdrowiu.

Po morderczej pracy w obozie Auschwitz esesmani wracali do swoich domów prosto w ramiona stęsknionych żon i dzieci. Tuż za obozowymi drutami uprawiali róże i hodowali króliki, a w ogródkach radośnie poszczekiwały psy.

O ich wygodę dbali więźniowie oraz zmuszona do pracy okoliczna ludność. Pili w pobliskiej kantynie, chodzili do burdelu, wyjeżdżali na urlopy i zakochiwali się w okolicznych dziewczynach. Niektórym życie tutaj tak przypadło do gustu, że nie chcieli opuszczać Auschwitz, a co niektórzy nawet po wojnie tu wracali.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 08 lipca 2020
  • Czas trwania: min - sek.
  • ISBN: 9788311160163
  • Lektor: Magdalena Schejbal
  • Wydawca: Bellona
  • Spis treści
Nina Majewska-Brown "Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz
E-book
38,50 
Daria Gruszecka
28 października 2020

Na początku wydawało mi się, że będzie to literatura faktu, co sugerował tytuł, jednak jak zaczęłam czytać okazało się inaczej. Książka «Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz» to opowieść poruszająca temat II wojny światowej i obozu w Auschwitz jednak w fabularyzowanej, bardzo ciekawej formie. Dobrze pokazana psychika pracowników obozu, nie miałam jeszcze styczności z takim ujęciem sprawy przez jakiegokolwiek autora. Książka jest opowiadana z perspektywy żony esesmana oraz pewnej żydówki, co daje niezwykle ciekawe ujęcie całej sprawy. Polecam serdecznie osobo, które szukają świeżości.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę