Rynek i ratuszTekst

O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kto pociąga za sznurki, z kim spiskuje i jak zyskuje władzę?

Niall Ferguson, jeden z najsławniejszych historyków świata, profesor Uniwersytetów Harvarda, Oxfordu i Stanforda, demaskuje hierarchie i sieci, które wpływają na losy świata

Dzięki wszechstronnemu i mistrzowsko napisanemu dziełu autora bestsellerowej Potęgi pieniądza dowiecie się, co łączy hiszpańskich konkwistadorów, bankierów z rodu Rothschildów, dawne żydowskie elity finansowe, inteligencję z czasów zimnej wojny, fundusze George’a Sorosa i współczesnych islamskich terrorystów.

To książka, która jako pierwsza oddaje należne miejsce sieciom powiązań – powszechnej od stuleci i zyskującej na popularności dzięki nowym technologiom formie organizowania się, niedocenianej dotąd przez historyczne źródła.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2020
  • Rozmiar: 870 str. 78 ilustracji
  • ISBN: 9788308071366
  • Tłumacz: Wojciech Tyszka
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Niall Ferguson "Rynek i ratusz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Cyprian Kawalec
05 maja 2020

Po rewelacyjnej «Potędze pieniądza» sięgnąłem po kolejną publikację autora. Jeden z najbardziej aktywnych historyków świata i profesor prestiżowych uczelni Stanforda, Oxfordu czy Harvardu – Niall Ferguson, ujawnia w nowej książce zasady hierarchii i zaściankowych układów, które pociągają za sznurki w dziejach świata. Autor demaskuje sieć powiązań i wyjaśnia rozwój cywilizacyjny, który się na nich opiera. Sporo faktów, choć nieformalne organizacje o szczeblu opisywanym przez Fergusona niewiele zostawiają po sobie śladów aby zostać obiektem badań. Świetnie napisana, interesująca podróż do historii oraz otwierająca oczy opowieść o teraźniejszości. Dla mnie super.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę